Przejdź do treści
67. Puchar Gordona Bennetta - logo (fot. gordonbennett2024.de)
Źródło artykułu

67. Puchar Gordona Bennetta – wiemy kto będzie rywalizował w tym roku

W dniach 12 – 21 września 2024 roku 24 załogi balonowe reprezentujące dwanaście krajów będzą rywalizowały w 67. edycji długodystansowych zawodów balonów gazowych o Puchar Gordona Bennetta. Start balonów odbędzie się w mieście Münster w Westfalii (Niemcy).

Do 2019 roku zwycięzcy ostatniego wyścigu organizowali zawody w następnym roku. Ale z uwagi na odwołane z uwagi na pandemię w 2020 roku zawody, wszystko się przesunęło o jeden rok.

Jesienią 2022 roku zespół Wilhelma i Benjamina Eimersów z regionu Dolnego Renu zwyciężył w 65. edycji wyścigu o Puchar Gordona Bennetta. Niemiecka drużyna zwyciężyła po wycieczce nad Morze Czarne. Lądowali w Bułgarii nad brzegiem Morza Czarnego po pokonaniu dystansu 1572,36 km. Więcej TUTAJ.

Dlatego w Münster w Westfalii Najlepsi piloci balonowi świata zgromadzą się, aby rywalizować w tym prestiżowym wydarzeniu, pokazując swoje umiejętności i determinację podczas poruszania się po niebie w poszukiwaniu zwycięstwa.

Długodystansowe zawody balonów gazowych o Puchar Gordona Bennetta będą organizowane w Niemczech po raz ósmy. W 1908 roku balony wystartowały w Berlinie i tym samym po raz pierwszy w Niemczech, następnie w 1912 i 1992 w Stuttgarcie, 1996, 1997 i 2001 w Warstein oraz 2016 w Gladbeck.

Przypomnijmy, że każda załoga startuje z tego samego miejsca z tą samą ilością gazu. Załogi wystartują jedna po drugiej, na dźwięk hymnu narodowego, z kilkuminutowym opóźnieniem między każdym odlotem.

Format wyścigów niewiele się zmienił od jego pierwszej edycji rozegranej 112 lat temu. Po starcie, wykorzystując balony na wodór o pojemności 1000m3, piloci mogą lecieć do 80 godzin. W zależności od wiatru zawodnicy będą mogli polecieć zarówno do Portugalii, jak i do krajów wschodnich. Każda załoga musi żyć, jeść, spać, pracować i przebywać razem na przestrzeni nie większej niż 1,5m x 1,5m. O kierunku lotu balony decyduje wiatr, który ma różne kierunki na różnych wysokościach. Zadaniem zespołów jest znalezienie najlepszych wiatrów, aby pokonać najdłuższy dystans w europejskim obszarze zawodów. Zwycięską balonową drużyną będzie ta, która pokona najwięcej kilometrów w powietrzu, bez ograniczeń czasowych. Zgodnie z regułami tego wyścigu odległość jest obliczana w linii prostej od startu i punktów lądowania.

Już teraz zachęcamy do zapisania tej daty (12 – 21 września 2024 roku) w swoich kalendarzach, aby jesienią wyglądać tych załóg na niebie lub śledzić ich lot na stronie zwodów.

Poniżej lista załóg 67. Pucharu Gordona Bennetta.

67. Puchar Gordona Bennetta - lista załóg (fot. gordonbennett2024.de)

Przeczytaj również relację z ubiegłorocznej rywalizacji:
Załoga FRA-2 zwyciężyła w 66. Pucharze Gordona Bennetta!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony