Przejdź do treści
A332 należący do linii Hawaiian Airlines
Źródło artykułu

36 osób z obrażeniami po wlocie A332 Hawaiian Airlines w strefę silnych turbulencji (film)

18 grudnia 2022 e., A332 linii Hawaiian Airlines (znaki rejestracyjne N393HA), wykonywał lot HA-35 z Phoenix do Honolulu z 278 pasażerami i 10 członkami załogi na pokładzie. Statek powietrzny rozpoczął zniżanie w kierunku lotniska docelowego, gdy wleciał w strefę silnych turbulencji, które spowodowały obrażenia u 36 osób i uszkodzenie kabiny pasażerskiej.

Załoga kontynuowała lot i wylądowała na pasie startowym 04R w Honolulu. Po zatrzymaniu się samolotu na stanowisku postojowym na jego pokład weszły służby ratunkowe, które przewiozły do szpitali 20 osób, w tym 11 z poważnymi obrażeniami. Linia lotnicza poinformowała, że A332 napotkał na trasie lotu strefę silnych turbulencji, ale dotarł do Honolulu zgodnie z planem. Do zdarzenia doszło ok 30 min przed lądowaniem, gdy sygnalizacja zapięcia w kabinie pasażerskiej była jeszcze wyłączona.

Strefa turbulencji zaskoczyła pilotów, którzy nie byli świadomi tego typu zagrożeń na trasie lotu. Zlokalizowany na Hawajach National Weather Service poinformował, że w czasie zdarzenia publikował ostrzeżenie pogodowe dotyczące burz z piorunami, a lot Hawaiian Airlines najprawdopodobniej przeleciał właśnie przez strefę burzową. Po locie pasażerowie raportowali, że wielu z nich nie było zapiętych i w momencie wystąpienia turbulencji zostali wyrzuceni pod sufit kabiny.

Profil lotu A332 Hawaiian Airlines

Profil lotu A332 Hawaiian Airlines

Profil lotu na portalu Flightaware.com (LINK)

Wlot A332 Hawaiian Airlines w strefę turbulencji

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony