Przejdź do treści
Dostawy samolotów Pipistrel do Indii zakończone (fot. skydream.pl)
Źródło artykułu

Dostawy samolotów Pipistrel do Indii zakończone

W Październiku 2015 Pipistrel został wybrany jako dostawca 194 samolotów szkolnych dla Indyjskich Sił Powietrznych (IAF), Marynarki Wojennej (IN) i Narodowego Korpusu Kadetów (NCC).

Samolot, który wygrał konkurs to Pipistrel Garud (wariant samolotu Alpha Trainer).

Dostawy samolotów rozpoczęły się w 2016, a ostatnie samoloty trafiły do Indii 20 września tego roku. Partnerem lokalnym odpowiedzialnym za dostawy była miejscowa spółka Skytec Solutions, która dostarczyła samoloty do 85 różnych miejsc w Indiach.

W ramach kontraktu, Pipistrel zapewnił również szkolenia dla personelu technicznego, inżynierów oraz instruktorów lotniczych w/w służb. Dodatkowo w kolejnych latach słoweński producent będzie zapewniał w Indiach wsparcie techniczne i dostęp do części zamiennych, a także realizował gwarancje.

Garudy będą używane do szkolenia indyjskich pilotów przez następne 15 lat.

Właściciel Pipistrela, Ivo Boscarol mówi: "Na początku nawet duzi gracze na rynku lotnicznym ostrzegali nas przed bardzo trudnym rynkiem w Indiach oraz, że będzie nam bardzo trudno zamknąć ten kontrakt z sukcesem. Jednak dzięki pracy doskonale zgranego zespołu, udało nam się tego dokonać. Pipistrel udowodnił, że ciężką praca, umiejętnościami i pracą zespołową można stawić czoła nawet największym wyzwaniom. Ten kontrakt otworzył nam drzwi do nowych, przyszłych możliwości biznesowych."

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony