Przejdź do treści

Spadochronowy Puchar Świata Rijeka 2021 rozegrany

Na lotnisku Grobnik, w chorwackiej miejscowości Rijeka został rozegrany Spadochronowy Puchar Świata Rijeka 2021. Były to jedne z cyklu sześciu zawodów, rozgrywanych w celności lądowania. Tradycyjnie już, w Chorwacji odbywają się pierwsze zawody serii.

Tegoroczne zawody były też pierwszymi zawodami po rocznej przerwie, związanej z pandemią COVID-19. W ubiegłym roku Spadochronowy Puchar Świata się nie odbył jako cykl, ponieważ zostały rozegrane tylko jedne zawody, we włoskim Belluno.

W ramach projektu „KRAKÓW Wawel”, który jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa, a objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Krakowa prof. dr. hab. Jacka Majchrowskiego, w zawodach brała udział drużyna reprezentująca Kraków.

Zawody zostały rozegrane w pełnym wymiarze, czyli wszyscy zawodnicy wykonali po osiem skoków. Po ośmiu kolejkach skoków pięcioosobowy zespół z Krakowa zajął siedemnaste miejsce. Najlepsze wyniki z Polaków osiągnął Jan Mach, zajmując czternaste miejsce w klasyfikacji Masters.

Warto zauważyć, że projekt się cały czas rozwija i dzięki niemu swoją szansę startu w tej dużej międzynarodowej imprezie otrzymują kolejni młodzi zawodnicy. W Chorwacji zadebiutowała pierwszy raz poza granicami kraju Sabina Sikora. Trzymamy kciuki za kolejne starty wszystkich zawodników i całej drużyny „KRAKÓW Wawel”.

Nadmienić trzeba, że w klasyfikacji drużynowej zwyciężyli Czesi z „Czech Republic Military Team I”. Na drugim miejscu uplasowali się Niemcy z zespołu „Sportfordergruppe BW Team I”. A trzeci byli znowu Czesi z drużyny „Czech Military Team II”.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn zwyciężył Stefan Wiesner z Niemiec, drugi był Miroslav Kriz z Czech, a trzeci Jiri Gecnuk również z Czech.

Klasyfikację indywidualną kobiet wygrała Erica Franz ze Szwajcarii, druga była Tatjana Gustke z Niemiec, a trzecia Julia Schosser z Austrii.

W klasyfikacji indywidualnej Masters pierwsze miejsce zajął Jiri Gecnuk, drugie miejsce Tamas Banszki z Węgier, a trzecie jego rodak Tamas Varga.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony