Rosyjskie biura podróży chcą punktualnych samolotów

Boeing 757-230 linii VIM-Avia (fot. Rschider (praca własna)/Domena publiczna/Wikimedia Commons)

Zakaz lotów za granicę to jedna z konsekwencji, jakie mogłyby czekać rosyjskie czarterowe linie lotnicze za opóźnienia. Tamtejsze ministerstwo transportu chce w ten sposób poprawić punktualność turystycznych operacji.

Projekt odpowiednich regulacji został już przygotowany, teraz będzie dyskutowany z przedstawicielami branży - informuje Stowarzyszenie Rosyjskich Touroperatorów (ATOR). Zakłada on, że jedną z kar może być nawet wprowadzenie zmian w licencji przewoźnika, z zakazem latania za granicę włącznie. Ministerstwo chce też sprawdzać, czy linia lotnicza zatrudnia odpowiednią liczbę personelu i czy samoloty mają wystarczającą liczbę miejsc do zaplanowanych lotów. To wszystko, zdaniem ministra transportu, poprawi jakość obsługi pasażerów i zwiększy odpowiedzialność linii lotniczych.

Tegoroczny sezon letni rozpoczął się w Rosji licznymi opóźnieniami linii VIM-Avia, Russia, Ural Airlines, Icarus, Royal Flight, Yakutia, Red Wings, Nordavia, North Wind, Ai Fly i innych. Najgorzej spisywała się VIM-Avia...

Cały artykuł można przeczytać na stronie www.rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
comments powered by Disqus