Norwegian Air bankrutuje. Linia prosi sąd o ochronę

B737-800 linii Norwegian, fot. źródło rp.pl

Norweska linia niskokosztowa, Norwegian zdecydowała się wystąpić o ochronę przed wierzycielami w Irish Examinership. Nazywa to „planem reorganizacji" w zarejestrowanych tam dwóch najważniejszych spółkach: Norwegian Air International i Arctic Aviation Assets.

Niewypłacalność norweskiego przewoźnika stała się faktem, a przed taką możliwością ostrzegał prezes Jacob Schram po odrzuceniu przez norweski rząd możliwość wsparcia linii kolejną pomocą publiczną.

Jak zapewnia Norwegian w komunikacie irlandzkie prawo upadłościowe zostało wybrane dlatego, że najlepiej zabezpiecza interesy akcjonariuszy. Celem reorganizacji jest redukcja zadłużenia, zmniejszenie wielkości floty i skorzystanie z szansy na pozyskanie nowego kapitału. Cały proces ma potrwać przynajmniej 5 miesięcy. W tym czasie linia nie przestanie wykonywać połączeń, tyle że ich liczba będzie znacznie ograniczona z powodu panującej pandemii COVID-19. Nie wycofa się również z notowań na giełdzie w Oslo i nie zamierza rezygnować z programu lojalnościowego Reward, w którym nadal można gromadzić mile CashPoints.

Czytaj całość artykułu na stronie www.rp.pl

Źródło: Rzeczpospolita
comments powered by Disqus