Zakaz wjazdu Amerykanów do Europy może zrujnować największe linie lotnicze w USA

Samoloty należące do American Airlines

Europejski zakaz podróżowania dla Amerykanów może być oznaką katastrofalnych wydarzeń dla amerykańskich linii lotniczych – ostrzega "Business Insider".

Zgłoszone przez Unię Europejską plany zakazu wjazdu dla obywateli Stanów Zjednoczonych będą z pewnością ogromnym rozczarowaniem dla zmęczonych kwarantanną globtroterów, którzy pragną ponownie zwiedzać świat.

Plany mają zostać ogłoszone w tym tygodniu i weryfikowane co dwa tygodnie. W przypadku niektórych amerykańskich linii lotniczych zakaz może zapowiadać wolniejsze, jeszcze bardziej bolesne próby wyjścia z kryzysu wywołanego wirusem COVID-19.

W związku z tym, że znaczna część świata wciąż znajduje się we wczesnych fazach ponownego otwierania się po krajowych blokadach, najsilniejsza działalność związana z podróżowaniem ma miejsce w Stanach Zjednoczonych. Pomimo ponownego pojawienia się wirusa w niektórych częściach kraju, wzrósł popyt wśród osób podróżujących w celach wypoczynkowych oraz osób, które chcą odwiedzić przyjaciół i krewnych po miesiącach spędzonych w kwarantannie. Niektóre linie lotnicze wykorzystały to natychmiast.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus