Surowe restrykcje Argentyny. Zakaz sprzedaży biletów aż do września

A330-200 należący do Aerolíneas Argentinas na lotnisku - kołowanie (fot. Aerolíneas Argentinas)

Argentyna nałożyła najbardziej restrykcyjne zakazy podróżowania podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, wywołując globalne oburzenie – informuje Agencja Reutera.

Drugi z największych krajów Ameryki Południowej zabronił sprzedaży biletów lotniczych aż do września. Nowy środek zapobiegawczy może zbyt mocno obciążyć lotniska i przewoźników.

Chociaż granice Argentyny są zamknięte dla obcokrajowców dopiero od marca, to jednak uchwalony dekret Krajowej Administracji Lotnictwa Cywilnego zastosował nadzwyczajne obostrzenia, sięgające końca zimy na półkuli południowej. Do 1 września bowiem nie można kupić biletów na powietrzne rejsy do i z Argentyny, a także w jej obrębie.

Wiele krajów Ameryki Południowej, w tym Ekwador, Peru i Kolumbia, na razie zawiesiły tylko wszelkie loty komercyjne bez konkretnej daty. Żaden z nich nie zadziałał tak zdecydowanie jak Kraina Srebra. Stany Zjednoczone, Brazylia i Kanada również nałożyły ograniczenia, ale nie bezpośrednie zakazy. – Problem polegał na tym, że linie lotnicze sprzedawały bilety bez zezwolenia na podróże do naszego kraju – wyjaśnił rzecznik prezydenta Alberto Fernandez.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus