Kambodża: Nowe lotnisko przy kompleksie Angkor Wat będzie gotowe w 2023 roku

Lotnisko w prowincji Siem Reap - wizualizacja (fot. rynek-lotniczy.pl)

Budowa nowego lotniska w prowincji Siem Reap o wartości prawie 900 mln dolarów zostanie ukończona w 67 proc. do końca 2021 roku – zapowiedział prezes Angkor International Airport Investment. Obiekt ma strategiczne położenie dla turystów i gospodarki Kambodży, gdyż znajduje się nieopodal niezwykłego kompleksu świątynnego o skali światowej, Angkor Wat.

Budowa lotniska rozpoczęła się 15 marca 2020 roku. I chociaż pandemia COVID-19 spowodowała opóźnienia w realizacji inwestycji infrastrukturalnych, lotnisko Siem Reap jest już ukończone w 30 proc. Zbudowana w pełni została na razie piwnica, a parter i pierwsze piętro budynku terminala pasażerskiego zostały w całości zabetonowane. Drugie piętro zostało zabetonowane w 25 proc.

Prezes Angkor International Airport Investment, Lu Wei, podkreślił, że teren budowy został oczyszczony w 80 proc. Lu potwierdził również, że ekipa konstrukcyjna estakady rozpoczęła prace 23 grudnia. Oprócz arterii łączącej lotnisko z drogą krajową nr 6, firma zbudowała 8-kilometrową trasę z drogi krajowej 64 do powstającego właśnie terminala pasażerskiego.

Zgodnie z naszym planem, do 31 grudnia 2021 roku wszystkie prace budowlane zostaną ukończone w 67 proc. Do końca tego roku terminal zostanie zrealizowany w 77 proc., estakada w 45 proc., a pozostałe prace infrastrukturalne będą ukończone w 50 proc. – stwierdził Lu Wei.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus