ATR podejmuje dalsze środki w celu zabezpieczenia swojej przyszłości w środowisku COVID-19

Widok na końcową linię montażową ATR (fot. atraircraft.com)

Producent samolotów regionalnych ATR ogłosił plany usprawnienia firmy w odpowiedzi na kryzys COVID-19. ATR planuje zmniejszenie swojej działalności w nadchodzących latach z powodu straty lotnictwa komercyjnego w ostatnich miesiącach.

Francusko-włoski producent regionalnych ATR-ów chce ograniczyć swoją produkcję nawet o 50 proc. a ponieważ branża zmaga się z bezprecedensowym kryzysem, ograniczenie to będzie miało wpływ na światową siłę roboczą ATR, przy oczekiwanej redukcji 204 pracowników, w tym 186 we Francji. Proces informowania i konsultacji z partnerami społecznymi rozpoczął się już w czerwcu w celu osiągnięcia porozumień do jesieni 2020 r.

Zmniejszenie liczby podróży lotniczych od czasu wybuchu pandemii silnie wpłynęło na popyt w lotnictwie i pomimo wsparcia rządowego, które pozwoliło firmie ograniczyć niezbędne działania dostosowawcze, ATR stwierdził, że ​​ożywienie, choć szybsze w segmencie regionalnego ruchu lotniczego, będzie jednak powolne.

Podobnie jak inni główni producenci samolotów, aby przetrwać i zapewnić przyszłość firmy, ATR musiała rozważyć, wraz z innymi środkami, takimi jak ograniczenie kosztów, dostosowanie swojej siły roboczej do nowej i nieoczekiwanej sytuacji.

Cały artykuł czytaj na stronie www.rynek-lotniczy.pl

Źródło: rynek-lotniczy.pl
comments powered by Disqus