Przejdź do treści
Samoloty w bazie lotniczej Dyagilevo w obwodzie riazańskim w Rosji (fot. Alex Beltyukov, CC BY-SA 3.0 GFDL 1.2, Wikimedia Commons)
Źródło artykułu

Rosja: eksplozje na lotniskach pod Riazaniem i miastem Engels, nie żyją co najmniej trzy osoby

W poniedziałek rano doszło do dwóch niemal jednoczesnych eksplozji na lotniskach pod Riazaniem i miastem Engels, w europejskiej części Rosji; w wyniku wybuchów zginęły co najmniej trzy osoby, uszkodzono też kilka samolotów wojskowych – poinformował niezależny rosyjski portal Meduza.

Na lotnisku w pobliżu Riazania miała miejsce eksplozja cysterny z benzyną. W konsekwencji tego zdarzenia, a także spowodowanego nim pożaru co najmniej trzy osoby poniosły śmierć, a sześć zostało rannych. Jeden z samolotów został uszkodzony. Z kolei na pasie startowym w bazie rosyjskich sił powietrznych w pobliżu miasta Engels, w obwodzie saratowskim, doszło do wybuchu bezzałogowego aparatu latającego. Uszkodzono dwa strategiczne bombowce Tu-95, dwie osoby zostały ranne - powiadomiła Meduza za kanałem Baza na Telegramie.

Baza lotnicza w pobliżu miasta Engels jest wykorzystywana przez rosyjskie wojska do atakowania celów cywilnych na Ukrainie. Z lotniska startują bombowce Tu-95, które następnie wystrzeliwują rakietowe pociski manewrujące w kierunku sąsiedniego kraju.

Riazań leży około 200 km na południowy wschód od Moskwy. Baza lotnicza w mieście Engels znajduje się około 800 km od granicy z Ukrainą, natomiast miejsca obu wybuchów dzieli odległość około 650 km.

Chwila wybuchu w bazie lotniczej w pobliżu miasta Engels (fot. Twitter/ukraine_defence)

Chwila wybuchu w bazie lotniczej w pobliżu miasta Engels (fot. Twitter/ukraine_defence)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony