Przejdź do treści
Źródło artykułu

Już jest nowy Rekord Polski Kobiet 34 WAY!

11 sierpnia 2015 r., w czeskiej miejscowości Klatovy, został ustanowiony nowy Rekord Polski Kobiet 34 WAY.

Bicie rekordu spadochroniarki rozpoczęły wczoraj (10 sierpnia).

Dziewczyny zaczęły przygotowania do bicia Rekordu Polski Kobiet o 9.30 rano przygotowaniem formacji na ziemi. O godz 11:00 poszedł pierwszy wylot, a po dwóch godzinach drugi. W pierwszym wylocie zgodę na złapanie chwytów miały pierwsze zippery, tuż przy bazie, a pozostałe osoby miały tylko być na swoim miejscu.

Po pierwszym skoku uczestniczki rekordu usłyszały od organizatora Rekordu Polski Kobiet – Dariusza Filipowskiego „Dafiego” ze SKYDIVE.PL – że jak na pierwszy skok – nie jest źle, ale do zamknięcia całej formacji jeszcze trochę brakuje… Po małej zmianie w składzie bazy, ok 13:00 dziewczyny poleciały drugi skok.

Po dłuższej przerwie w ciągu dnia, spowodowanej bardzo wysoką temperaturą i dużymi podmuchami wiatru,  po 3 skoku organizator Rekordu Polski Kobiet – Dariusz Filipowski „Dafi” ze Skydive.pl – dokonał zmian w ustawieniu formacji. O godzinie 17:00 ponownie wystartowały 2 sky-vany z 40-oma kobietami na pokładzie. Od pierwszego skoku na wysokości 3 900 m w samolotach spadochroniarki korzystają z tlenu aż do momentu wyjścia z samolotów. Tym razem samoloty weszły na wysokość 5 600 m. I to była  4 próba złożenia formacji i ustanowienia nowego, o wiele większego niż do tej pory, Rekordu Polski Kobiet.

Nie udało się złożyć formacji 38-osobowej w ostatniej poniedziałkowej – piątej próbie pobicia Rekordu Polski Kobiet. Było naprawdę bardzo blisko, gripy chwyciło 35 dziewczyn i niewiele zabrakło do sukcesu! 

Dlatego na wtorek (11 sierpnia), o godzinie 7 rano dziewczyny postanowiły jeszcze raz spróbować złożyć formację 34- osobową. Skok został wykonany z wysokości 6000 m.

Dziś, w szóstym dodatkowym wylocie, udało się! Formacja tworzyła się bardzo pewnie i spokojnie. Już od samego początku czuło się że będzie dobrze i było! 34 WAY – nowy REKORD POLSKI KOBIET!
Gratulacje Dziewczyny!

Teraz pora na Rekord Polski 100 WAY!

Od dziś (11 sierpnia) do piątku (14 sierpnia) w czeskiej miejscowości Klatovy trwa wielkie święto polskiego spadochroniarstwa. Nasi skoczkowie będą próbowali ustanowić Rekord Polski 100 WAY w dyscyplinie BIG-WAY, czyli budowaniu ogromnych powietrznych formacji. Ich celem jest utworzenie 100-osobowej figury w barwach biało-czerwonych, złożonej wyłącznie z polskich zawodników. Pobicie rekordu pozwoliłoby nam dołączyć do elitarnego „Klubu 100-WAY”, gdyż ten wyczyn udał się tylko 7 państwom na świecie.

Trzymajcie kciuki!

Więcej informacji na temat Rekordu Polski 100 WAY można znaleźć na stronie internetowej: www.rekord2015.pl


Przeczytaj również:
100 skoczków spadochronowych chce ustanowić nowy Rekord Polski

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony