Zagraj w Red Bull Air Race: The Game

Red Bull Air Race: The Game (fot. Slightly Mad Studios)

Świat podniebnych wyścigów czeka na śmiałków!

Marzyłeś kiedyś, żeby zasiąść za sterami małego samolotu sportowego i wziąć udział w podniebnym wyścigu? Od dziś jest to możliwe w Red Bull Air Race: The Game. Produkcja Slightly Mad Studios trafiła właśnie do graczy i, co najważniejsze, jest to produkcja całkowicie bezpłatna!

Gra jest wysoko zaawansowanym symulatorem Mistrzostw Świata Red Bull Air Race, w ramach których odbywają się wyścigi małych samolotów. Do dyspozycji mamy aż 13 maszyn, które oddane zostały w najdrobniejszych szczegółach. Są to m.in. Zivko Edge 540, MXR Technologies MX2, CAP 232 czy Extra 300. Rywalizować będziemy na jednej z 13 tras, które są wiernym odwzorowaniem prawdziwych torów, na których odbywają się wyścigi. Rozgrywka polega na próbie jak najszybszego przelotu po trasie, na której ustawionych są specjalne, charakterystyczne bramki. Czasami konieczne będzie też wykonanie określonej podniebnej ewolucji.


Red Bull Air Race: The Game (fot. Slightly Mad Studios)

Dzięki oficjalnej licencji gracze będą mogli pokierować prawdziwymi zawodnikami. Ich umiejętności i predyspozycje zostały szczegółowo oddane w grze. Twórcy zawiesili bowiem poprzeczkę bardzo wysoko jeśli chodzi o realizm gry. Największym atutem jest oddanie zachowania maszyn w powietrzu. Silnik fizyczny został bardzo dokładnie przetestowany, a każda maszyną będzie pilotować się trochę inaczej. Chcąc jak najbardziej realistycznie oddać specyfikę tego powietrznego wyścigu autorzy gry posługiwali się danymi uzyskanymi podczas prawdziwych wyścigów.


Red Bull Air Race: The Game (fot. Slightly Mad Studios)

Realizm udało się uzyskać dzięki ulepszonemu silnikowi gry Project CARS. Grafika dosłownie wgniata w fotel, a detale odwzorowane są w najdrobniejszych szczegółach. Do dyspozycji graczy oddano kilka trybów gry solo jak i wariant wieloosobowy. Tytuł przeznaczony jest dla użytkowników komputerów PC.

Grę gotową do ściągnięcia znajdziecie pod tym adresem.


Red Bull Air Race: The Game (fot. Slightly Mad Studios)

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus