Przejdź do treści
Rafael Goberna - lot pomiędzy drapaczami chmur (fot. Marcelo Maragni/Red Bull Content Pool)
Źródło artykułu

Spektakularny lot pilota paralotniowego pomiędzy drapaczami chmur wznoszącymi się nad Panamą

Paralotniarz Rafael Goberna dokonał kolejnego imponującego wyczynu w swojej paralotniarskiej karierze.

Brazylijski akrobacyjny pilot paralotniowy po raz pierwszy w historii, w spektakularny sposób latał pomiędzy drapaczami chmur wznoszącymi się nad Panamą.

Rafael, z niewielką pomocą silnika, zmierzył się z grawitacją i zmienną panamską pogodą, by zostać pierwszą osobą, która mogła przelecieć pomiędzy wieżowcami stolicy Panamy.

Podczas lotów Goberna mógł przyjrzeć się 232-metrowej F&F Tower (nazywanej "Śrubą"), Financial Tower (231 m) i Soho Mall (207 m).

"Lot przez środek miasta to najlepsza część. To coś czego ani ja, ani ekipa filmowa nigdy wcześniej nie robiliśmy" – wspomina Goberna. "To było niesamowite doświadczenie. Czasami wiatr powodował, że robiło się turbulentnie, co trochę podniosło mi tętno, ale wszystko zadziałało perfekcyjnie".

Cały artykuł czytaj na stronie www.redbull.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotniska
Można zawodami a można i długim przelotem rozpocząć nowy sezon. Zapraszamy na relację Łukasza Wójcika z pierwszego w tym sezonie w Polsce przelotu 1000 km, który miał miejsce w minionym tygodniu.
technologia
96 lat temu włoski sterowiec Norge ukończył lot na Alaskę ponad biegunem północnym.
sylwetki
Deski z historycznej bramy pamięci ze Żwirkowiska, zostały przekazane do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie w celu przeprowadzenia konserwacji i dalszych prac związanych w przygotowaniem repliki bramy pamięci.
wojsko
W dniu 6 maja br. na terenie lotniska 33. Bazy Lotnictwa Transportowego odbył się uroczysty apel z okazji przekazania obowiązków Dowódcy 33. Bazy Lotnictwa Transportowego.

Nasze strony