Skydiving z całym salonem bez wstawania z kanapy

Skydiving z całym salonem bez wstawania z kanapy (fot. Instagram/Jeff Provenzano)

Jeff Provenzano brał udział w różnych akcjach, ale ta może przyćmić je wszystkie.

Tak jak wszyscy członkowie ekipy Red Bull Air Force, Jeff Provenzano jest specem od skydivingu i ma olbrzymie doświadczenie w swoim fachu. Ale skok – no dobrze, wyjazd – z samolotu podczas oglądania filmów i granie w gry komputerowe w trakcie lotu, bez wstawania z kanapy, z pewnością jest czymś, czego wcześniej nie próbował. W swoim ostatnim projekcie, zrealizowanym na potrzeby firmy NVIDIA (producenta procesorów stosowanych w samartfonach, komputerach, czy konsolach do gier) Provenzano lecąc w przestworzach wraz z całym salonem był tak opanowany i spokojny, że mógłby się zdrzemnąć na kanapie, na której siedział. Zamiast tego musiał się jednak skupić na ekranie przed nim, co też chyba nie przyszło mu trudno.

Zapewniono nas, że do wyprodukowania filmu nie wykorzystano więcej niż trzy spadając salony, ale nie udzielono żadnej informacji na temat tego, ile to wszystko mogło kosztować. Dwa latające duże pokoje – każdy o masie około 1100 kg – zostały zrzucone bez spadochronu stabilizującego. Jeff zdradził nam, że podczas gdy jeden z nich spadając był kompletnie poza kontrolą, drugi leciał całkiem stabilnie. „Spadające swobodnie salony uderzyły w ziemię przy prędkości 200 km/h i po prostu eksplodowały” – powiedział.

Jak zatem doszło do zorganizowania czegoś podobnego i po co to było? Żeby wypromować nowy produkt NVIDII – TV box z Androidem, NVIDIA Shield – małe, służące rozrywce, pudełko z dostępem do internetu, które można podłączyć do telewizora.

Jeff stwierdził, że kluczowe było wybranie miejsca, gdzie można by wylądować tak dziwnym obiektem latającym, jakim jest kompletnie wyposażony salon. „Znaleźliśmy właściciela kawałka ziemi pośrodku pustyni, któremu spodobał się pomysł lądowania tam” – powiedział. „W przeszłości lądowaliśmy tam wszystkim czym się dało – nawet zrzucaliśmy samochody”.

Jak wysoko plasuje się poniższe nagranie pośród wszystkich innych podniebnych wyczynów znajdujących się na długiej liście Jeffa? „Jazda na latającym salonie wyrzuconym z C-130 na potrzeby reklamy NVIDII była prawdopodobnie najbardziej szaloną rzeczą z udziałem samolotu, jaka kiedykolwiek mi się przydarzyła” – napisał na swoim Instagramie. My mu wierzymy.

Zobaczcie sami!

Źródło: redbull.com
comments powered by Disqus