Przejdź do treści
Red Bull Air Race Hannes Arch
Źródło artykułu

Red Bull Air Race: Hannes Arch nie do zatrzymania w kwalifikacjach

Wiele spekulowano o dodatkowej presji, jaką miałby dźwigać na swoich barkach Hannes Arch podczas domowych zmagań w malowniczo położonym Spielberg. Mistrz świata z 2008 roku nie mógł sobie wymarzyć lepszego występu przed własnymi kibicami, wygrywając kwalifikacje na trasie stworzonej nad torem Formuły 1. I choć niedzielny cel Archa pozostaje niezmienny: sięgnięcie po domowe zwycięstwo, to oczy wszystkich skupione będą również na jego najgroźniejszym rywalu. To Nigel Lamb prowadzi obecnie w mistrzostwach z przewagą pięciu punktów nad Austriakiem.

„Jestem bardzo zadowolony z tego, jak wszystko poszło w kwalifikacjach. Ciesze się, że mogłem wycisnąć maksimum z samolotu – przyznał Arch. – Bardzo fajnie, że przyszło nam kibicować tak wiele osób. Ich doping czuje się nawet w powietrzu".

Podczas gdy trzeci w „generalce" Bonhomme wydawał się mieć problemy w swoich kwalifikacyjnych przelotach, w zupełnie innej sytuacji był Matthias Dolderer. Niemiec z powodzeniem radzi sobie na austriackim torze i dzięki dobrej dyspozycji, wywalczył drugie miejsce w kwalifikacjach. Pomimo początkowych aspiracji do pierwszego miejsca, tak naprawdę wydaje się, że nikt nie byłby w stanie pokonać Archa, który ostatecznie miał blisko sekundową przewagę nad najlepszym wynikiem Dolderera.

Do dobrej dyspozycji powrócił Martin Sonka, kończąc sesję kwalifikacyjną na trzecim miejscu z jasnym celem wywalczenia w niedzielę pierwszego i jedynego finiszu na podium w tym sezonie. Nie mogąc pokazać kibicom pełni swojego potencjału w Las Vegas, Sonka ma w Spielbergu coś do udowodnienia. Lider mistrzostwo, Nigel Lamb był czwarty.


Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.redbullairrace.com

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony