Przejdź do treści
Źródło artykułu

McLeod najlepszy w kwalifikacjach

Najmłodszy pilot w Mistrzostwach Świata Red Bull Air Race zanotował najlepszy czas kwalifikacji do niedzielnego wyścig głównego.

Pomimo kłopotów z silnikiem podczas sobotnich sesji treningowych, Pete McLeod nie zwolnił tempa popołudniu i wygrał kwalifikację do wyścigu głównego w Las Vegas.

Kanadyjczyk jest mistrzem kwalifikacji. Jak dotąd wygrał ich najwięcej w całym sezonie. W wyścigu dwukrotnie zajmował trzecie miejsce (w Abu Dhabi i Fort Worth), ale zwycięstwo jak dotąd ciągle wymykało się najmłodszemu pilotowi w stawce.

Tuż za McLeodem uplasował się Nigel Lamb, który nad torem Las Vegas Motor Speedway zostawił w tyle rywalizujących z nim o tytuł mistrza świata Hannesa Archa i Paula Bonhomme'a. Rodak Lamba w drugim przelocie miał problem z dymem, a jego Edge wydaje się lekko spowolniony pustynnym, gorącym powietrzem.

Trzecie miejsce w kwalifikacjach zajął Dolderer, który wcześniej wygrał poprzedzający je trening. Jeśli utrzyma formę, być może uda mu się w Las Vegas wskoczyć na podium...

Oficjalne wyniki kwalifikacji klasy Master:

Zmagania zawodników będzie można w niedzielę śledzić na żywo na stronie: www.redbullairrace.com/life

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony