Przejdź do treści
Źródło artykułu

Radom: zakończyła się przebudowa przyszpitalnego lądowiska dla helikopterów

Lądowisko dla helikopterów przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu przeszło gruntowną przebudowę. Inwestycja mogła być zrealizowana dzięki pieniądzom z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza – poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka szpitala Karolina Gajewska.

Lądowisko ma nowe oświetlenie i nową nawierzchnię, bardziej wytrzymałą i spełniającą normy stawiane takim obiektom. Dzięki przebudowie zostało też przystosowane do lądowań śmigłowców Black Hawk, które są coraz częściej wykorzystywane do pilnych transportów chorych.

"Obecnie trwają końcowe odbiory inwestycji. Przywrócenie działania lądowiska jest planowane na 1 lutego" – przekazała Gajewska. Dodała, że personel szpitala wyznaczony do obsługi lądowiska przejdzie szkolenie, które przeprowadzą fachowcy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Koszt inwestycji to ok. 1 mln 125 tys. zł. Przebudowa lądowiska przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu była jednym ze zwycięskich projektów II edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego są wykorzystywane w czasie pilnych transportów do szpitala np. osób poszkodowanych w wypadkach. Z radomskiego szpitala helikoptery zabierają np. chorych wymagających leczenia w innych specjalistycznych placówkach w kraju. Śmigłowce medyczne są wykorzystywane również do transportu organów do przeszczepów. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony