Policja Ugandy odbiera śmigłowce GrandNew i W-3A Sokół

Policja Ugandy odbiera śmigłowiec W-3A Sokół (fot. PZL Świdnik)

PZL-Świdnik, spółka z grupy AgustaWestland, poinformowała, że przedstawiciele Lotnictwa Policji Ugandy zakończyli proces odbioru śmigłowców Grand New i W-3A Sokół podczas oficjalnej uroczystości zorganizowanej niedawno z udziałem Prezydenta Ugandy Pana Yoweri Museveniego oraz innych wysokich rangą ugandyjskich urzędników państwowych, jak również reprezentantów PZL-Świdnik i Finmeccanica-AgustaWestland.

Śmigłowce dostarczono klientowi na mocy umowy podpisanej między PZL-Świdnik a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Ugandy w czerwcu 2014 r. Maszyny będą wykorzystywane do realizacji zadań związanych z utrzymywaniem porządku publicznego. PZL-Świdnik dostarczy również klientowi kompleksowy pakiet szkoleniowy i zapewni wsparcie eksploatacji zakupionych maszyn. 


Policja Ugandy odbiera śmigłowiec Grand New (fot. PZL Świdnik)

Wraz z dostawą tych śmigłowców Finmeccanica-AgustaWestland i PZL-Świdnik osiągają ważny kamień milowy w postaci dostarczenia 100. śmigłowca na afrykański rynek komercyjny i parapubliczny. Flota śmigłowców Finmeccanica-AgustaWestland /PZL-Świdnik wykorzystywana jest do różnego rodzaju zadań, począwszy od tych związanych z utrzymywaniem porządku publicznego przez ratownictwo medyczne, transport VIP, po transport na morskie platformy wydobywcze i do portów.

W-3A Sokół to niezwykle wytrzymały i niezawodny śmigłowiec o wysokiej skuteczności sprawdzający się w każdych warunkach klimatycznych i środowiskowych. W wersji dostarczonej do Ugandy został on wyposażony w zewnętrzne podwieszenie ładunku, wciągarkę ratowniczą, reflektor poszukiwawczy, system megafonów, zestaw do desantowania po linie i głowicę obserwacyjną oraz elementy mocowania wyposażenia do gaszenia pożarów i pływaków awaryjnych.


Śmigłowiec W-3A Sokół policji Ugandy (fot. PZL Świdnik)

Śmigłowiec GrandNew został zaś wybrany ze względu na jego niezrównane osiągi i nowoczesną technologię, zapewniającą niezwykle sprawną realizację zadań i bezpieczeństwo w trudnych warunkach operacyjnych. W konfiguracji dla policji Ugandy jest on wyposażony w zewnętrzne podwieszenie ładunku, reflektor poszukiwawczy i system megafonów.


Śmigłowiec GrandNew policji Ugandy (fot. PZL Świdnik)

Źródło: PZL Świdnik
comments powered by Disqus