Lotnisko w Monachium: możliwe znaczne opóźnienie w budowie trzeciego pasa startowego

Lotnisko w Monachium (fot. munich-airport.de)

Po regionalnych wyborach w Bawarii w dniu 14 października, niemieckie lotnisko w Monachium prawdopodobnie może zmagać się z utrudnieniami, które mogą znacząco opóźnić, jeśli nie całkowite wstrzymać plany budowy trzeciego pasa startowego. Rządząca partia konserwatywna CSU utraciła po wyborach absolutną większość parlamentarną i zmuszona jest do zawiązania koalicji.

Po utracie politycznej dominacji chadecka partia CSU wyraziła zainteresowanie współpracą z konserwatywną grupą Freie Waehler (FW, Wolni Wyborcy), trzecim pod względem wielkości ugrupowaniem w bawarskim parlamencie Landtag złożonym z lokalnych niezależnych polityków. FW jest po wyborach trzecią siłą w bawarskim Landtagu. FW jest jednak zdecydowanie przeciwna planowanej rozbudowie lotniska w Monachium, projektowi najbardziej wspieranemu przez dotychczasowego premiera Markusa Soedera (CSU).

Polityczni obserwatorzy uważają, że Soeder jest skłonny odłożyć decyzję o budowie nowej drogi startowej w Monachium do czasu kolejnej kadencji, tylko po to aby teraz stworzyć koalicję z FW. Budowa trzeciego pasa startowego ma już za sobą proces planowania i zatwierdzania projektu.

Cały artykuł czytaj na stronie www.prtl.pl

Źródło: Prtl.pl
comments powered by Disqus