BALPA wzywa rząd do zaostrzenia nowych przepisów dotyczących operowania dronami

Dron

Brytyjscy piloci ze Stowarzyszenia BALPA wzywają do zaostrzenia nowych przepisów dotyczących operacji dronami, które weszły w życie od 30 lipca 2018 roku. Piloci stoją na stanowisku, że zaproponowane ograniczenia nie idą wystarczająco daleko, aby wyeliminować zagrożenie poważną kolizją.

Brytyjskie Stowarzyszenie Pilotów Lotniczych BALPA wyraża zadowolenie z faktu, że rząd wysłuchał ich wezwań do zaostrzenia przepisów dotyczących operowania dronami, jednak uważa że powinny one być jeszcze bardziej zaostrzone, tak aby operacje dronami w pobliżu lotnisk były bezpieczne.

Wprowadzone w życie od 30 lipca 2018 nowe przepisy ograniczają operacje dronami do wysokości 400 stóp i zabraniają ich latania w odległości 1 kilometra od granicy lotniska. Jednak piloci podkreślają fakt, że samolot może z łatwością znaleźć się poniżej wysokości 400 stóp na etapie podchodzenia, co nadal oznacza istnienie znaczącego ryzyka wejścia w kontakt z dronem. Piloci uważają, że nie jest to bezpieczne i wzywają rząd do rozważenia wydłużenia ograniczenia odległości od lotniska ponad 1 kilometr, co pozwoli zapobiec potencjalnym kolizjom.

Cały artykuł czytaj na stronie www.prtl.pl

Źródło: Prtl.pl
comments powered by Disqus