Przejdź do treści
Port Lotniczy Warszawa-Radom - terminal (fot. Polskie Porty Lotnicze)
Źródło artykułu

PPL: prawie 100 tys. pasażerów skorzystało z lotniska Warszawa-Radom

Niemal 100 tys. podróżnych odprawionych zostało od początku funkcjonowania na lotnisku w Radomiu. Spółka Polskie Porty Lotnicze (PPL) zapowiedziała we wtorek kolejne połączenia z tego portu; od 13 grudnia będzie można polecieć linami Wizz Air na Cypr.

Lotnisko Warszawa-Radom od momentu otwarcia, które nastąpiło pod koniec kwietnia br., odprawiło ponad 98,2 tys. pasażerów.

"To już pięć razy więcej niż łącznie w ciągu dwóch lat funkcjonowania poprzedniego radomskiego portu, który według danych Urząd Lotnictwa Cywilnego w latach 2015-2017 obsłużył 19,5 tys. podróżnych" – przekazały we wtorkowym komunikacie prasowym PPL.

Jak podają Polskie Porty Lotnicze, w październiku z lotniska w Radomiu odprawiono prawie 6 tys. pasażerów.

Obecnie z radomskiego portu raz w tygodniu linie lotnicze Skyline Express obsługują czarterowe loty do Szarm el-Szejk w Egipcie. 13 grudnia Wizz Air uruchomi natomiast połączenia do Larnaki na Cyprze, które realizowane będą dwa razy w tygodniu. LOT-em z Radomia można polecieć także do Rzymu i Paryża.

PLL LOT ogłosiły siatkę połączeń z Lotniska Warszawa-Radom na sezon letni 2024. W ofercie znalazły się rejsy do: Rzymu, Ochrydy, Podgoricy, Prewezy oraz Tirany. Sprzedaż wycieczek do tych miast uruchomiły też biura podróży. Touroperatorzy proponują turystom również wakacje na Krecie, w tureckiej Antalyi, w Marsa Alam w Egipcie, w Burgas i Warnie w Bułgarii oraz w Barcelonie.

Port lotniczy w Radomiu rozpoczął działalność w maju 2014 r. Przez krótki czas loty z tego miasta odbywały się m.in. do Rygi, Berlina, Wrocławia i Lwowa. Było to jedyne lotnisko użytku publicznego w Polsce, które powstało bez wsparcia unijnego. Miasto zainwestowało w jego utworzenie ponad 100 mln zł. Po ogłoszeniu przez sąd w 2018 r. upadłości miejskiej spółki Port Lotniczy Radom, lotnisko kupiły Polskie Porty Lotnicze i wybudowały je prawie od nowa. Inwestycja kosztowała ok. 800 mln zł.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony