Przejdź do treści
Lotniskowa Straż Pożarna
Źródło artykułu

Nie wykonywali poleceń personelu pokładowego; dwaj mężczyźni z mandatem

Strażnicy Graniczni z Gdańska w piątkowym komunikacie poinformowali o przeprowadzonej interwencji wobec dwóch mężczyzn, którzy lecąc samolotem z Bergen do Gdańska m.in. nie wykonali poleceń personelu pokładowego. Mężczyźni otrzymali mandaty po 500 zł.

Strażnicy Graniczni z Gdańska poinformowali o interwencji, którą przeprowadzili w czwartek w Porcie Lotniczym w Gdańsku im. Lecha Wałęsy.

"Funkcjonariusze, po wylądowaniu samolotu lecącego z Bergen, podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy w niewłaściwy sposób zachowywali się na pokładzie maszyny" - wskazał rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Dodał, że mężczyźni "mieli problem z dostosowaniem się do obowiązujących podczas lotu reguł". 29 latek z powiatu płockiego i 38-latek z powiatu augustowskiego "lekceważyli polecenia personelu pokładowego, wyciągnęli spod foteli kamizelki ratunkowe i je założyli, choć lot przebiegał bezproblemowo" - wyjaśnił Juźwiak.

Mężczyźni dobrowolnie opuścili pokład samolotu. Obaj zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych. Nałożono na nich mandaty karne w wysokości 500 zł.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony