Odlotowa5 – pierwszy bieg po drodze startowej w Porcie Lotniczym Bydgoszcz (fot. plb.pl)

Znamy zwycięzcę Odlotowej5 – biegu po drodze startowej lotniska w Bydgoszczy

Odlotowa5 – pierwszy bieg po drodze startowej w Porcie Lotniczym Bydgoszcz odbył się w dniu 3 kwietnia 2022 r. Już z chwilą ogłoszenia tej imprezy pakiety startowe rozeszły się w ekspresowym tempie.

Blisko 1000 biegaczy w niedzielę stanęło na starcie biegu Odlotowa5 i wyruszyło w pięciokilometrową podróż po drodze startowej Lotniska Bydgoszcz. Pierwszy, historyczny bieg w Porcie Lotniczym Bydgoszcz był idealną okazją, by pobić rekordy życiowe, a także zobaczyć regionalne lotnisko "od kuchni".

Najszybciej przybiegł na metę Kenijczyk Cosmas Mutuku, który trasę pokonał w 15 minut i jedną sekundę. Tuż za nim, z czasem 15:06 metę przekroczył Adrian Przybyła, trzeci był Kamil Szymaniak, który 5km przebiegł w czasie 15 minut i 12 sekund.

Kenijczyk Cosmas Mutuku najszybszy w biegu Odlotowa5 (fot. plb.pl)

Kroku Panom dotrzymywały Panie – pierwszą kobietą na mecie była ukraińskiej narodowosoci Olga Ochal z czasem 17:20, drugą z czasem 17:51 Julia Koralewska, a na najniższym stopniu podium stanęła Agata Pskit.

Równie "odlotowa" była rywalizacja w kategoriach wiekowych. Wśród najszybszych mężczyzn w kategorii 60+ znalazł się Mirosław Pieńkosz – emerytowany Dyżurny Operacyjny Portu Lotniczego Bydgoszcz, który zajął trzecie miejsce.

Szansę by zostać zwycięzcą miał jednak każdy biegacz, który w czasie 60 minut wylądował na mecie. Trzy nagrody specjalne przygotowały Polskie Linie Lotnicze LOT. Vouchery na podniebną podróż, na kwotę 2000 zł, 1000 zł i 500 zł zostały rozlosowane pośród wszystkich uczestników "Odlotowej5".

To pierwsza w regionie i jedna z niewielu w kraju i w Europie impreza, która za sprawą wspaniałych biegaczy była "odlotowa". Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, gratulują wyników i do zobaczenia w terminalu Portu Lotniczego Bydgoszcz w dalszą podróż już samolotem.