Zmarł Michał Wójcik

Michał Wójcik (fot. Łukasz Wójcik/FB)

Do redakcji dotarła smutna wiadomość. W dniu 13 marca 2021 r., w wieku 67 lat, zmarł Michał Wójcik, który przez większość swojego życia związany był z lotnictwem, od modelarstwa po szybownictwo.

To Tata zaszczepił mi i Kamilowi pasję latania, pomagając przez wiele lat, byśmy mogli ją realizować – wspomina Łukasz Wójcik – pilot szybowcowy od 1997 roku. Członek Szybowcowej Kadry Narodowej od 2006 roku. Wielokrotny Wicemistrz Świata i Mistrz Europy.

Michał Wójcik był także działaczem w Aeroklubie Włocławskim, pracował społecznie w Komisji Modelarskiej Aeroklubu Polskiego. Przez większość swojego życia był czynnym zawodnikiem w sporcie modelarskim, szczególnie w swojej ulubionej klasie modeli latających makiet samolotów F4C. Z niezwykła precyzją budował modele samolotów, by później latać nimi w zawodach i zdobywać wymarzone laury. Był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, w tym posiadaczem tytułu Mistrza Polski oraz wielokrotnym reprezentantem naszego kraju na Mistrzostwa Świata także w tej kategorii.

Uhonorowany został nagrodą Prezydenta Miasta Kutno za wysokie wyniki sportowe.

Wielokrotnie współorganizował zawody modelarskie rangi krajowej i światowej odbywające się na lotnisku w Kruszynie. W ostatnich latach wspomagał także kolegów będąc sędzią na zawodach modelarskich makiet.

Msza św. żałobna odprawiona zostanie w dniu 6 kwietnia 2021 r. o godzinie 12:00 w kaplicy cmentarnej w Kutnie ul. Cmentarna. Pogrzeb Michała Wójcika odbędzie się na cmentarzu parafialnym.


Źródło: Łukasz Wójcik
comments powered by Disqus