Przejdź do treści
Leon Nazarewski (fot. arch. Janusz Krupa)
Źródło artykułu

Zmarł Leon Nazarewski - data pogrzebu

W dniu 9.04.2024 r. zmarł Leon Nazarewski – legenda agrolotnictwa, skoczek spadochronowy, pilot samolotowy, instruktor.

Leon Nazarewski urodził się 23.06.1937 r. w Omsku. Ze względu na zagrożenie egzystencji w wieku 2 lat wraz z całą rodziną przenieśli się do Ałmaty w Kazachstanie. Kiedy miał 20 lat przybyli do Polski jako polscy repatrianci.

Pracując jako kierowca w Płocku spotkał skoczków spadochronowych i przeniósł się na lotnisko do Strzebielina. W 1965 roku uczestniczył w skokach spadochronowych, m.in. w grupie 9-osobowej, zwieńczonych rekordem świata w skokach wysokościowych w dzień (4650 m.) i w nocy (4450 m.) Następnie był aeroklub w Krośnie.

Po przeniesieniu się do Warszawy zaczął pracować jako kierowca autobusu. Następnie podjął pracę w LZUG (Lotniczy Zespół Usług Gospodarczych przy Aeroklubie PRL – poprzednik Zakładu Usług Agrolotniczych), następnie w ZUA. W ZUA był zatrudniony w warszawskim oddziale na Gocławiu skąd po reorganizacji został pilotem ZUA o. Olsztyn. Brał udział w wielu zagranicznych akcjach głównie w Afryce.

Był bardzo szczerym i oddanym Kolegą.

Ceremonia pogrzebowa odprawiona zostanie w dniu 16 kwietnia 2024 r. o godzinie 10:30 w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Komunalnym Północnym (sala B) w Warszawie, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu na miejscowy Cmentarz.

Leon Nazarewski - 1997 rok - dyżur p-poż na bazie P-poż Babice (fot. arch. Grzegorza Brychczyńskiego)

Leon Nazarewski - 1997 rok - dyżur p-poż na bazie P-poż Babice (fot. arch. Grzegorza Brychczyńskiego)

Leon Nazarewski w AN-2 (fot. arch. Grzegorza Brychczyńskiego)

Leon Nazarewski w AN-2 (fot. arch. Grzegorza Brychczyńskiego)

Leon Nazarewski - nekrolog
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony