Przejdź do treści
Zimowy Paralotniowy Puchar Beskidu Małego, Żywieckiego i Śląskiego "MaŻyŚ" 20212022 (fot. srudochmury.pl)
Źródło artykułu

Zimowy Paralotniowy Puchar Beskidu Małego, Żywieckiego i Śląskiego "MaŻyŚ" 2021/2022

4 grudnia 2021r. rozpoczął się Zimowy Paralotniowy Puchar Beskidu Małego, Żywieckiego i Śląskiego “MaŻyŚ” 2021/2022.

Celem pucharu jest popularyzacja zimowej turystyki górskiej oraz rzadko uczęszczanych lub potencjalnych startowisk paralotniowych.

Zawody polegają na wykonaniu lotu z jak największej liczby startowisk paralotniowych i wybranych miejsc w górach Beskidu Małego, Żywieckiego i Śląskiego. W tej edycji do zaliczenia jest co najmniej 24 miejsca startu. Możliwe jest odkrywanie nowych miejsc. Na wszystkie trzeba wejść pieszo, a następnie zlecieć.

Za odkrycie nowego miejsca do startu, odkrywca (lub odkrywcy) otrzymują dodatkowy punkt, a punkty za nowe miejsce oblicza sędzia zawodów. Zdjęcia i filmy tworzone w czasie startu, lotu czy lądowania są dodatkowo punktowane i będą prezentowane na fanpage oraz stronie zawodów.

W rywalizacji mogą brać udział wszyscy piloci posiadający wymagane prawem uprawnienia do wykonywania lotów na paralotniach oraz ubezpieczenia. Aby wziąć udział w klasyfikacji należy zgłosić przynajmniej jeden lot. Można tego dokonać za pomocą formularza znajdującego się na stronie zawodów.

W trakcie trwania zawodów chcemy wspomóc początkujących pilotów. Prowadzimy czat na WhatsApp, gdzie będziemy umawiać się na wspólne wyjścia oraz podpowiemy w razie potrzeb. Zapraszamy również na podstronę WARUN W BESKIDACH, gdzie przed weekendem pojawi się krótki komentarz na temat prognoz pogody: www.srudochmury.pl/warun/ – zachęcają do udziału w zawodach organizatorzy.

Rywalizacja potrwa do 20 marca 2022 r. Zwycięża pilot, który zgromadzi największą liczbę punktów. Punktacja startowisk i gór bierze pod uwagę trudność podejścia i startu, i jest podana w tabeli w regulaminie.

W pucharze prowadzone są dwie klasyfikacje: OTWARTA oraz WEEKEND. W klasyfikacji OTWARTEJ brane są pod uwagę wszystkie punktowane loty wykonane w czasie trwania zawodów. W klasyfikacji WEEKEND brane są pod uwagę punktowane loty wykonane w czasie trwania zawodów, w czasie weekendu tj. w soboty oraz niedziele. Każdy pilot może brać udział w obu klasyfikacjach.

W tym sezonie organizatorzy mają kilka nowości. Dzięki sponsorom możgą zapewnić nagrody w dwóch klasyfikacjach: OTWARTEJ oraz WEEKEND. W każdej z nich nagradzają trzy pierwsze miejsca:
1. Rękawice z systemem grzania VIKING HEATBOOSTER GTX
2. Bielizna termiczna VIKING oraz przełożenie spadochronu w FlyLite.pl - Paweł Faron
3. Butelka CamelBak

•  Opis zawodów

•  Regulamin

Zapraszamy do zapoznania się z całozimowymi zawodami w Beskidach. W programie dużo górek, dobra zabawa i nagrody, zapraszam wszystkich!

Więcej informacji na stronie www.srudochmury.pl oraz na profilu facebookowym MaŻyŚ - Paralotniowy Zimowy Puchar Beskidu Małego, Żywieckiego i Śląskiego.


Przeczytaj również:
Poradnik na temat lądowania na paralotni na drzewie

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotniska
W niedzielę, 29 maja 2022 r. o godz. 16:00 na lotnisku w Chrcynnie odbędą się Mistrzostwa Aeroklubu Warszawskiego dla Juniorów Młodszych – Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start.
lotniska
Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki to z całą pewnością najstarsza na świecie impreza sportu samolotowego, której 59 edycja odbędzie się pod koniec maja br. Jej początek sięga 1929 r., kiedy to w rok po utworzeniu Akademickiego Aeroklubu Krakowskiego,...
lotniska
W dniach od 24 kwietnia do 5 maja br. w Prievidzy (Słowacja) trwała rywalizacja podczas Krajowych Zawodów Szybowcowych "Glide Challenge Cup GSS Prievidza 2022" w klasach: Club, 15m, Combi. Obsada była topowa. Wystarczy powiedzieć że w klasie Combi startowało kilku mistrzów...
lotniska
Aeroklub Gdański zaprasza skoczków spadochronowych do udziału w Zawodach Spadochronowych o Puchar Zatoki Gdańskiej na Celność Lądowania, które zostaną rozegrane w dniach 29-31 lipca 2022 r. na lotnisku Pruszcz Gdański.

Nasze strony