Przejdź do treści
MaŻyŚ - Zimowy Paralotniowy Puchar Beskidów (fot. srudochmury.pl)
Źródło artykułu

Zimowy Paralotniowy Puchar Beskidów "MaŻyŚ" 2023/2024

2 grudnia 2023 r. rozpocznie się Zimowy Paralotniowy Puchar Beskidów "MaŻyŚ" 2023/2024. Celem pucharu jest popularyzacja zimowej turystyki górskiej oraz rzadko uczęszczanych lub potencjalnych startowisk paralotniowych.

Zawody mają na celu popularyzację zimowej turystyki górskiej oraz poznania rzadko uczęszczanych miejsc startu paralotni. Zawody polegają na wykonaniu lotu z jak największej liczby wybranych miejsc w górach Beskidu Zachodniego tj. Beskidu Małego, Żywieckiego i Śląskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz okolicach Kotliny Nowotarskiej.

Na miejsce startu należy wejść o własnych siłach. Punktacja startowisk i gór bierze pod uwagę trudność podejścia i startu, i jest podana w tabeli w regulaminie. Aby być klasyfikowanym w zawodach, należy zgłosić przynajmniej jeden ślad lotu oraz ślad podejścia.

Zdjęcia i filmy tworzone w czasie startu, lotu czy lądowania są dodatkowo punktowane i będą prezentowane na fanpage, stronie zawodów i innych miejscach związanych ze stroną SRUdoChmury.pl

W rywalizacji mogą brać udział wszyscy piloci posiadający wymagane prawem uprawnienia do wykonywania lotów na paralotniach oraz ubezpieczenia. Aby wziąć udział w klasyfikacji należy zgłosić przynajmniej jeden lot. Można tego dokonać za pomocą formularza znajdującego się na stronie zawodów.

– W sezonie 2023/24 odkrywamy nowe miejsca w Kotlinie Nowotarskiej. Dokładne lokalizacje nie są podane. Zawodnik powinien samodzielnie odnaleźć miejsce startu i lądowania. – informują organizatorzy. – W przeszłości odbywały się tam starty i loty paralotniowe, ale nie każde miejsce w tej chwili (2023/24) może być bezpieczne – dodają.

Rywalizacja potrwa do 17 marca 2024 r. Zwycięża pilot, który zgromadzi największą liczbę punktów. Punktacja startowisk i gór bierze pod uwagę trudność podejścia i startu, i jest podana w tabeli w regulaminie.

W pucharze prowadzone są klasyfikacje: OTWARTA oraz WEEKEND. W klasyfikacji OTWARTEJ brane są pod uwagę wszystkie punktowane loty wykonane w czasie trwania zawodów. W klasyfikacji WEEKEND brane są pod uwagę punktowane loty wykonane w soboty, niedziele oraz dni wolne od pracy (25-26.12.2023, 01.01.2024, 06.01.2024).

Więcej informacji w regulaminie na stronie www.srudochmury.pl

Poniżej film Mariusza Górki z ubiegłorocznej edycji zawodów.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony