Przejdź do treści
Zimowe Spotkanie Polskich Szybowników 2023 (fot. Jerzy Kolasiński, Facebook)
Źródło artykułu

Zimowe Spotkanie Polskich Szybowników 2023 za nami

W dniach 13-15 stycznia 2023 roku właśnie w Bezmiechowej – kolebce polskiego szybownictwa – odbyło się Zimowe Spotkanie Polskich Szybowników.

Po raz kolejny polscy szybownicy mogli spotkać się, by omawiać miniony sezon, snuć plany na sezon następny, uhonorować tych, którzy osiągnęli sukcesy w minionym roku, omawiać ciekawe zagadnienia związane z szybownictwem i tak po prostu spędzić ze sobą czas.

Najważniejszą częścią Zimowego Spotkania Szybowników w Bezmiechowej była konferencja, która odbyła się w sobotę, 14 stycznia. W programie znalazły się niezmiernie ciekawe wystąpienia Sebastiana Kawy (loty w Brazylii), Tomka Kroka (sylwetka Tadeusza Góry), Zbyszka Mellera (loty nocne oraz zalety i wady systemu Flarm), Szymona Tabaka (kontrole ULC), Łukasza Kornackiego (droga do srebrnego medalu mistrzostw świata szybowców dwumiejscowych), Tomasza Hornika (rola kapitana ekipy szybowcowej), Pawła Świerczyńskiego (szybowiec UL), Jurka Kolasińskiego (Nie przepadaj i wyprawa do Namibii).

W Bezmiechowej w ramach Zimowego Spotkania Szybowników wystąpił też Gospodarz obiektu – Arek Bulanda. Jego wykład poświęcony był urokom latania w Bieszczadach. Ten barwnie ilustrowany wykład w sposób bardzo ciekawy odkrywał tajniki szybowania w Bieszczadach i w Bezmiechowej. Był on szczególnie ciekawy dla pilotów na co dzień latających w płaskim terenie. Zachęcał by spróbować swoich sił w tak interesującym, górzystym terenie jakim są Bieszczady. 

Wykład Arka Bulandy w ramach Zimowego Spotkania Szybowników (fot. Jerzy Kolasiński)

Wykład Arka Bulandy w ramach Zimowego Spotkania Szybowników (fot. Jerzy Kolasiński)

Podsumowania minionego sezonu podjął się Jacek Dankowski. Nakreślił także plany reprezentacji na nadchodzący sezon. Obrady były niezmiernie ciekawe i inspirującą do burzliwej dyskusji.

Na zakończenia Jacek Dankowski uhonorował Łukasza Wójcika dyplomem za najdłuższy przelot szybowcowy w roku 2022, a Jurek Kolasiński wręczył Łukaszowi Grabowskiemu medal im. Czesława Tańskiego za wybitne osiągnięcia szybowcowe w roku 2021.

Pobyt w Bezmiechowej był wyjątkową okazją do wymiany informacji na temat bieżących zagadnień szybowcowych, ale przede wszystkim był fantastyczną okazją do spotkania się przyjaciół z całej Polski. Frekwencja w tym roku była rekordowa. Organizacja spotkania była doskonała, za co słowa podziękowania należą się całej ekipie z Bezmiechowej pod wodzą Arka Bulandy. Uczestnicy wyjechali z Bezmiechowej naładowani bardzo pozytywną energią.

Zimowe Spotkanie Polskich Szybowników 2023 (fot. Jerzy Kolasiński, Facebook)2

(fot. Jerzy Kolasiński, Facebook)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony