Ze środków Portu Lotniczego w Gdańsku zakupiono sprzęt wspierający walkę z koronawirusem

Port Lotniczy Gdańsk (fot. Andrzej Byczkowski)

Dzięki pomocy finansowej Portu Lotniczego Gdańsk spółka Szpitale Pomorskie zakupiła sprzęt do podawania leków pacjentom.

Ze środków Portu Lotniczego Gdańsk zakupiono 60 sztuk pomp infuzyjnych strzykawkowych, a także niezbędnych do tego 15 zestawów złożonych ze stacji dokujących i pokryw do stacji oraz 17 wózków, które umożliwiają łatwe i bezpieczne transportowanie pomp po oddziale, tym samym poprawiając ich dostępność.  

Jak informują Szpitale Pomorskie, od początku pandemii wyjątkowa pomoc spływa od wielu firm i osób prywatnych. Teraz dzięki wsparciu finansowemu Portu Lotniczego Gdańsk do szpitali trafiła nowoczesna aparatura medyczna o wartości 300 tysięcy złotych, niezbędna do leczenia i diagnostyki pacjentów.

„Dla wszystkich pracowników Szpitali Pomorskich praca w obliczu pandemii koronawirusa jest sytuacją wyjątkową. W każdym z naszych szpitali od blisko roku pozostajemy w stałej gotowości i przyjmujemy pacjentów z podejrzeniem lub zakażonych Covid-19. Na początku marca ubiegłego roku za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowaliśmy o wsparcie nas w zakupie sprzętu ochrony osobistej. Firmy nie tylko pomogły, ale podjęły decyzje o przekazaniu wysokich sum, za które zakupiliśmy niezbędną aparaturę medyczną. Do grona przyjaciół Szpitali Pomorskich dołącza teraz Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, dzięki któremu udało się kupić specjalistyczny sprzęt” – powiedziała Jolanta Sobierańska-Grenda prezes Zarządu Szpitali Pomorskich.

„W Porcie Lotniczym Gdańsk widzimy wielką potrzebę włączenia się w walkę z pandemią koronawirusa. To zjawisko bardzo nas dotknęło jako ludzi, a także jako firmę. Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc tym, którzy są na pierwszej linii frontu walki z wirusem i którzy odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Stąd nasze zaangażowanie finansowe w zakup potrzebnego sprzętu dla Szpitali Pomorskich. Koronawirus niszczy gospodarczo i społecznie nasz region, dlatego pomagamy szpitalom oraz ich pacjentom i w ten sposób wspieramy województwo pomorskie, jego instytucje i mieszkańców” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Szpitale Pomorskie to spółka, która prowadzi cztery szpitale w województwie: Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, szpitale Morski im. PCK i św. Wincentego A Paulo w Gdyni oraz Specjalistyczny Szpital im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. 

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk
comments powered by Disqus