Zawody Speed Star – "Antek – Gliwicka Gwiazda" w Gliwicach

Formacja RW-5, składająca się z 5 skoczków spadochronowych (fot. www.aff.com.pl)

Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego zapasza do udziału w zawodach Speed Star – "Antek – Gliwicka Gwiazda", które odbedą się 30.09.2017 r. na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego.

Konkurencja polega na utworzeniu w jak najkrótszym czasie 5 osobowej gwiazdy. Po utworzeniu gwiazdy drużyna może wykonać sekwencje figur (gwiazda + 2 figury). Utworzenie każdej figury daje bonifikatę 1s (od czasu utworzenia pierwszej gwiazdy). Losowanie zestawu figur do każdej kolejki odbędzie się w dniu zawodów. Figury do losowania TUTAJ.

Skoki będą wykonywane z samolotu An-2 z wysokości 2500m, czas mierzony 25s. Wysokość skoku może być obniżona do 2200m z czasem pracy 20s.

Drużyna składa się z 5 "gwiazdorów" i kamerzysty. Kamerzysta może być członkiem więcej niż jednej drużyny. W zawodach może uczestniczyć maksymalnie 8 drużyn (decyduje kolejność zgłoszeń). Kolejność skoku drużyn będzie losowana w dniu zawodów. Ilość przewidywanych kolejek skoków: minimum 2, maksimum 5.


(fot. spadochrony.gliwice.pl)

Uczestnikami zawodów mogą być skoczkowie posiadający świadectwo kwalifikacji lub równoważną inną licencję. Zgłoszenia drużyn do zawodów (zawierające nazwę drużyny) należy dokonać do 26.09.2017 r. na adres ijan@poczta.fm

Rejestracja drużyn odbędzie się w dniu zawodów (30.09.2017 r.). Start pierwszej kolejki o godz. 10:00.

Zapraszamy fanów lotnictwa i sportów spadochronowych na lotnisko Aeroklubu Gliwickiego. Będzie na co popatrzeć.

Więcej informacji w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie www.spadochrony.gliwice.pl.

Źródło: Sekcja Spadochronowa Aeroklubu Gliwickiego
comments powered by Disqus