Przejdź do treści
Zawody Balonowe w Nałęczowie (fot. Aerostat)
Źródło artykułu

Zawody Balonowe w Nałęczowie już za dwa dni

Już od 4 sierpnia zapraszamy wszystkich fanów lotnictwa do Nałęczowa na kolejną dawkę emocji. Na nałęczowskim niebie będzie można zobaczyć mnóstwo kolorowych balonów.

17. Międzynarodowe Zawody Balonowe to wydarzenie, które znakomicie wpisało się w klimat Nałęczowa. Balony na nałęczowskim niebie to pasja, adrenalina radość i piękne widoki!

Do udziału w zawodach zgłosiło się piętnaście załóg balonowych. Czternaście z Polski i jedna z Węgier. Organizatorzy zaplanowali pięć lotów zawodniczych, podczas których zostanie rozegranych wiele konkurencji. Pierwszy lot odbędzie się już w czwartek (4 sierpnia) o godz. 18:30. A po nim o godz. 21:00 odbędzie się przed Sanatorium "Książe Józef" ceremonia otwarcia zawodów i prezentacja ekip. Pozostałe cztery loty (poranne i wieczorne) w piątek i sobotę zostały zaplanowane na godz. 6:00 i 18:30.

W tym roku, poza lotami zawodniczymi, nie zabraknie również imprez towarzyszących. W piątek (5 sierpnia) zaplanowano na godz. 20:00 koncert muzyczny, podczas którego wystąpi Zespół "Cud nad Wisłą" (scena Termy Pałacowe), a o godz. 21:30 – nocny pokaz balonów (Park Zdrojowy Termy Pałacowe). 

Z kolei na sobotę (6 sierpnia) w godz. 10.00–18.00 odbędzie się Festyn lotniczy – m.in. wystawa statyczna Muzeum Sił Powietrznych i Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. Na godz. 19:00 przygotowano pokaz kolekcji modeli Marka Ławrynowicza. O godz 20:00 odbędzie się koncert muzyczny, podczas którego wystąpi zespół "Olek Orkiestra" (scena Termy Pałacowe). A na godz. 21:30 zaplanowano nocny pokaz balonów, podczas którego odbędzie się ceremonia zakończenia zawodów (scena przed Termami).

Pogoda zapowiada się wyśmienicie – nic więc nie stanie na przeszkodzie, by niebo nad Nałęczowem wypełniło się kolorowymi balonami.

Z okazji tej wyjątkowej imprezy, Uzdrowisko Nałęczów przygotowało dla swoich gości nie lada atrakcję: konkurs, w którym do wygrania są dwa jednoosobowe vouchery na godzinny lot balonem w dniach 4–6 sierpnia 2022 roku! O tym, jak wspaniałych wrażeń dostarcza podniebny lot, opowiedział laureat tej poprzedniej zabawy: Lot balonem był moim marzeniem!

Polecamy wszystkim tę fantastyczną imprezę.

Zawody Balonowe w Nałęczowie - plakat (fot. Aerostat)
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony