Przejdź do treści
Zawody Air Combat ESA (fot. modelerc.info)
Źródło artykułu

Zawody Air Combat ESA – X Bitwa nad Bierutowem

Zapraszamy modelarzy do udziału w zawodach Air Combat ESA – X Bitwie nad Bierutowem. Zawody odbędą się 16.03.2024 r. w miejscowości Karwiniec koło Bierutowa. Początek o godz. 10:00.

Zawody będą rozgrywane w dwóch klasach:
✈ WW I – Model musi być pół-makietą rzeczywistego wielopłatowego samolotu wojskowego wyprodukowanego do końca 1918r.,
✈ WW II – Model musi być półmakietą rzeczywistego samolotu wojskowego wyprodukowanego w latach 1935 – 1945.

Każdy model ma przymocowaną specjalną taśmę. W czasie starcia liczy się precyzja, taktyka i szczęście. Samoloty walczą pojedynczo, a punkty nalicza się za czas lotu, ścięcie taśmy przeciwnika np. śmigłem, krawędzią natarcia czy statecznikiem, oraz ochronę własnej. Dosyć często zdarzają się kolizje, które zazwyczaj są przypadkowe.

Głównym zadaniem zawodników jest uzyskanie jak największej ilości cięć taśm ciągniętych przez modele współzawodników. Jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu i zaznajomienia się z historią lotnictwa. Emocjonujące walki modeli samolotów z okresu Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej dostarczą niezapomnianych wrażeń dla wszystkich odwiedzających.

Zawody to jednak nie tylko rywalizacja i widowiskowe akrobacje dla zadowolenia publiczności. Walka powietrzna to przede wszystkim test umiejętności pilotów.

Zgłoszenia do udziału w zawodach należy przesłać na adres e-mail: tb86@interia.pl

Więcej informacji na stronie: www.aircombat.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony