Przejdź do treści
Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe (fot. gorskie-zawody-balonowe.pl)
Źródło artykułu

Zaproszenie na XXIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe 2023

Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, Prezydent Miasta Krosna oraz Aeroklub Podkarpacki – Szkoła Lotnicza mzapraszają na XXIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie odbywające się w ramach Balonowego Pucharu Polski. Zawody zostaną rozegrane w dniach od 29 kwietnia do 2 maja 2023 roku.

Historia Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie sięga roku 2000. Wtedy to z inicjatywy Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej i Adama Gruszeckiego balony po raz pierwszy zagościły na krośnieńskim niebie. Nikt wówczas nie przypuszczał, że na stałe trafią one do kalendarza największych sportowych imprez lotniczych w Polsce. Rosnąca szybko liczba uczestników czyniła z zawodów najbardziej prestiżową imprezę w swojej kategorii w kraju, zaś rozmach imprez towarzyszących i ilość gromadzonej widowni spowodowały, że stała się ona największym cyklicznym wydarzeniem sportowo estradowym na Podkarpaciu.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie: ważnej licencji pilota balonu, ważnej licencji sportowej A.P., nalotu dowódczego – min. 50 godzin, ważnego ubezpieczenia balonu OC oraz wypełnienie i podpisanie karty rejestracyjnej zawodnika.

Podstawą wpisania na listę startową jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się pod tym linkiem: www.form.jotform.com/230674870541357

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 23.04.2023 r.

Wpisowe do 15 kwietnia wynosi:
•  pilot + 2 osoby załogi – opłata: 900 zł,
•  pilot + 3 osoby załogi – opłata: 1200 zł, dodatkowa osoba: 300 zł.

Wpisowe po 23 kwietnia wynosi:
•  pilot + 2 osoby załogi – opłata: 1050 zł,
•  pilot + 3 osoby załogi – opłata: 1400 zł, dodatkowa osoba: 350 zł.

Wpisowe obejmuje: wyżywienie (przedśniadanie, śniadanie, obiadokolację) dla 3 lub 4 osób w ekipie, gaz na wszystkie loty zawodnicze i na pokazy nocne, obsługę meteo, poczęstunek na otwarcie i zakończenie zawodów.

Więcej informacji na stronie: www.gorskie-zawody-balonowe.pl

W ubiegłym roku podczas XXII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych do rywalizacji stanęło 15 załóg z całej Polski, z Węgier i Łotwy. Rozegrano 9 konkurencji. Warunki atmosferyczne w tym roku były bardzo trudne i wymagające od pilotów nie lada umiejętności. Zwycięzcą XXII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie został Denis Dawidziuk, który zgromadził 7476 punktów. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Sionkowski – młody, bardzo utalentowany pilot, reprezentant Mościckiego Klubu Balonowego – zdobył 6649 punktów. Trzecią lokatę zajął Kacper Borkowski z Zakopanego (Aeroklub Nowy Targ) – 6493 pkt. Ciekawe, kto stanie na podium w tym roku?


Przeczytaj również:
XXII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie rozegrane

Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe (fot. gorskie-zawody-balonowe.pl)

(fot. gorskie-zawody-balonowe.pl)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony