Przejdź do treści
Źródło artykułu

XVI Forum Bezpiecznego Latania zakończone. Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcy!

Tadam!!!! Zwycięzcą zawodów na celność lądowania podczas XVI Forum Bezpiecznego Latania został Pan Nikodem z Warszawy. Pan Nikodem wykazał się najwyższymi umiejętnościami konstrukcyjnymi, kunsztem zdalnego pilotowania papierowej Aerodyny, opanowaniem i spokojem. Ostatecznie musiał lądować na lądowisku w Auli Łazarskiego aż 3 razy. W emocjonującej decydującej rozgrywce, dopiero trzecie lądowanie dało ostateczne zwycięstwo. To nie mógł być przypadek!

Zwycięzcy gratulujemy i życzymy, aby w ciszy ze słuchawkami Bose A30, realizował swoją pasję. Wszystkim, dziękujemy za udział.

Materiały z XVI Forum Bezpiecznego Latania będą sukcesywnie (raz w tygodniu) publikowane na łamach naszego portalu. Przepraszamy, za przerwę w transmisji prezentacji Bartosza Orłowskiego „Jak nie dać się zestrzelić?”, spowodowaną awarią Internetu. Na szczęście mamy całość zarejestrowaną na dysku.

Z nieskrywaną radością, zapraszamy Was wszystkich do udziału w XVI Forum Bezpiecznego Latania. W tej edycji, będziemy mówić o rzeczach nieoczywistych, ale krytycznie ważnych. 

Poniżej agenda spotkania. Zaczynamy 22.06 w czwartek o 18:00 i kończymy o 22:00 zawodami na celność lądowania. Wygrany wyjdzie z nowymi słuchawkami Bose A30. Udział w Forum bezpłatny. A dodatkowo udział w zawodach na celność lądowania 30zł (bo do wygrania A30 ;-)

Każda prezentacja trwa nie mniej nie więcej niż 20 minut. W sumie w założonym czasie daje to 9 sesji. Poniżej tematy.

Temat numer 9 z 9: Prowadząca Jola Wołosz - kontrolerka ruchu lotniczego, pilotka samolotowa i śmigłowcowa

Kiedy ponoszą nerwy... Dlaczego piloci denerwują kontrolerów? Dlaczego kontrolerzy denerwują pilotów? Dlaczego piloci denerwują pilotów? Powiedzmy NIE konfliktom na częstotliwości! 

Będzie o tym jakie braki w wiedzy ma ATC, jakie często braki mają piloci i jak sobie z tym radzą kiedy wynika z tego problem. Nieagresywne sposoby komunikacji na przykładach, wartość wymiany doświadczeń i rozmów w cztery oczy.

Temat numer 8 z 9: Prowadzący Krzysztof Piasecki - Synoptyk meteorologii lotniczej, pasjonat wszelakich zjawisk pogodowych, szczególnie tych ekstremalnych. W dzieciństwie wieczorynką była prognoza pogody Łowca burz, a aktualnie doktorant zakładu meteorologii i Klimatologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu w zakresie radarowej detekcji burz superkomórkowych.

Nowe radary IMGW: czy są "wszystkowidzące"? O specyfice, ale i ograniczeniach radarowych obserwacji pogody w Polsce. 

Temat numer 7 z 9: Prowadzący płk. Bartosz Orłowski - wojskowy i cywilny kontroler ruchu lotniczego. Pilot

Jak nie dać się "zestrzelić"? Niezamierzony lub zamierzony, a nieplanowany wlot w MCTR. Tips & Tricks*  jak latać w wojskowych przestrzeniach powietrznych z głową i nie nabić sobie i innym guza.
*Tips & Tricks czyli rady i wskazówki od tego co na codzień rozmawia z Wami na radiu

Temat numer 6 z 9: Prowadząca Małgorzata Chelis - psycholog lotniczy, akredytowany przez Europejskim Stowarzyszenie Psychologii Lotniczej (EAAP), właścicielka zawodpilot.pl

Marzysz o zawodowstwie? Na co należy zwrócić uwagę już w trakcie szkolenia aby późniejsza rekrutacja oraz praca nie była pasmem porażek. Rzecz o umiejętnościach miękkich okiem lotniczego psychologa.

Temat numer 5b z 9: Prowadząca Gosia Rutkowska - pilot śmigłowcowy, HEMS, instruktor

Każda sytuacja jest inna. Przeanalizuj i pomyśl zanim się odezwiesz. Możesz tym uratować czyjeś życie. Wykład na podstawie doświadczeń z kilku tysięcy wylatanych godzin. Ta prezentacja to esencja z wiedzy na temat trudnej sztuki komunikacji radiowej. Gwarantujemy wiele zaskoczeń.

Temat numer 5a z 9: Prowadząca Gosia Rutkowska - pilot śmigłowcowy, HEMS, instruktor

Czy wiesz jak zachować się w towarzystwie SP o znaku wywoławczym Ratownik XX? Nie chodzi tylko o lotniczy Savoir Vivre ale o pewną powściągliwość, która ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich. Czyjś Mayday to również pewien obowiązek dla Ciebie. Pamiętasz jaki?

Temat numer 4 z 9: Prowadzący Rafał Skibniewski - pilot liniowy, właściciel lądowiska EPMX

Milewo EPMX: Dlaczego Wy mi to wszystko robicie? Rafał stworzył popularne lądowisko, na północ od Warszawy. Pomimo dobrych relacji ze społecznością lokalną, zdarza się ją czasami wkurzyć. Rafał opowie o tym jak Wy piloci wyglądacie  z jego perspektywy. To pierwsza taka prezentacja w której usłyszycie o samych   o sobie. Gwarantujemy masę zaskoczeń. Ale nie obrażajcie się!

Temat numer 3 z 9: Prowadzący Mikołaj Doskocz - radca prawny specjalizujący się w prawie lotniczym

Latasz w strefie spadochronowej? Holujesz szybowce w ośrodku szkolenia lub na zawodach? Zabierasz pasażerów i dzielisz się kosztami lotu? Krótko i konkretnie o budowaniu nalotu przy jak najniższym obciążeniu finansowym - oczywiście zgodnie z przepisami.

Temat numer 2 z 9: Prowadzący Grzegorz Skomorowski - doświadczony pilot-instruktor który wykształcił już ponad 500 pilotów

Jak wybrać sobie instruktora? To pytanie jest ważniejsze od pytania o szkołę, cenę szkolenia i odległość do ośrodka. Pamiętaj, że jeśli cena będzie jedynym wyznacznikiem, to raczej na pewno źle trafisz. 

Temat numer 1 z 9. Prowadzący Krzysztof Błaszkiewicz - broker ubezpieczeniowy

Każdy ubezpieczyć może. Troche lepiej, lub troche gorzej.  Czytaj co podpisujesz. Pierwsza w historii FIR EPWW prezentacja o tym jakie pułapki czekają przy pospisywaniu umów ubezpieczeniowych w awiacji. Prezentacja nie tylko dla właścicieli statków powietrznych. Latasz? Bądź świadomy. Prezentacja dla osób 18+

Widzimy i słyszymy się w czwartek 22 czerwca o godzinie 18:00 na Uczelni Łazarskiego na warszawskim Mokotowie (niedaleko stacji Metro Wilanowska). Ci co nie dadzą rady przyjechać, będą mogli obejrzeć Forum w internecie (wymagana rejestracja). 

W tym miejscu chcielibyśmy złożyć ogromne podziękowania dla Pani Anny Konert Dziekan Wydziału Prawa i Administracji tejże Uczelni, za udostępnienie auli.

I żeby było inaczej niż zwykle, Forum zakończymy około 22:00 zawodami na celność lądowania, papierowymi samolotami. Zwycięzca zawodów otrzyma najnowsze słuchawki Bose A30. Udział w fizycznym Forum i zawodach kosztuje 30zł.

To prawdopodobnie pierwsze takie zawody na świecie!

Spotkanie będzie się składało z dziewięciu, 20 minutowych sesji, z jedną przerwą. Dlatego, kanapki lub batona, a najlepiej jabłko lub gruszkę przynieś z domu. Od nas dostaniesz butelkę wody. 

Zawody na celność lądowania odbędą się na koniec Forum. Każdy po zakupie biletu wstępu uprawniającego do udziału w fizycznym Forum i zawodach na celność lądowania, otrzyma przy wejściu kartkę A4 z ręcznym podpisem i pieczątką, z której zrobi bezzałogowy statek powietrzny rozumiany jako urządzenie zdolne do unoszenia się (lotu) w atmosferze na skutek statycznego lub aerodynamicznego oddziaływania powietrza. W trakcie zawodów należy zbudować Aerodyne bez napędu będącą stałopłatem, czyli jednostką cięższą od powietrza, której ciężar jest równoważony siłą nośną.

Poniżej prezentujemy film przedstawiający zasady zawodów na celność lądowania. Obejrzyj koniecznie zanim się zdecydujesz. Polecamy codzienny trening ;-)

W zawodach chodzi o to, aby z wyznaczonego miejsca trafić samolocikiem na blat stołu prezenterów.

Podsumowując i już dłużej nie przedłużając, zapraszamy do udziału w XVI edycji Forum. Gwarantujemy świetnie podaną sprawdzoną wiedzę, brak nudy, dobrą zabawę, a zwycięzcy z góry gratulujemy!

Rejestracja została zamknięta. Dziękujemy!

Komunikat


Sorry… This form is closed to new submissions.
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony