Zamojski Piknik Lotniczy 2011 zakończony

Zamojski Piknik Lotniczy Zamość - Mokre 2011 (plakat)

Emocje, ekscytujące pokazy lotnicze, wystawa samolotowa i motoryzacyjna, akrobacje na motocyklach, parada motocyklowa i wiele innych atrakcji przygotowali organizatorzy Zamojskiego Pikniku Lotniczego Zamość-Mokre 2011, który odbył się 11 czerwca br.

Podczas imprezy niesamowitych wrażeń dostarczyły akrobacje wykonywane z niezwykła precyzją i odwagą. Na niebie mogliśmy podziwiać takich pilotów jak Martin Sonka, Jurgis Kairys (2 pokazy), Grupa Akrobacyjna Żelazny (pokaz solo i grupowy), Marek Szufa (3 pokazy). Niestety z powodu złej pogody nie wykonano pokazu Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry. Uzupełnieniem pokazów lotniczych wykonywanych przez mistrzów akrobacji, były loty motoszybowcem, pokaz SW4 i Diamond, loty samolotów aeroklubowych, skoki spadochronowe, lot balonem.

Pomiędzy pokazami można było obejrzeć z bliska różnego rodzaju samoloty, w tym m.in. Iskrę należącą do PWSZ w Zamościu, samoloty aeroklubu oraz dwa helikoptery.

Punktualnie w południe na teren lotniska wjechało ponad 100 motocykli, które uatrakcyjniły wystawę motoryzacyjną. Obok motocykli, na wystawie motoryzacyjnej można było obejrzeć m.in. stare samochody, samochody offroadowe, autobus Allstar i samochód firmy Panas Transport.

Po godz. 16 kilkaset osób zebrało się wokół tzw. Placu Papieskiego, na którym wykonywane były niezwykle odważne akrobacje na motocyklach. Grupa FRS Zamość pokazała ekstremalną jazdę na motocyklach, która dostarczyła wiele emocji widzom.

Pomiędzy pokazami lotniczymi, na scenie odbywały się występy zespołów muzycznych, m.in. TEX i SOLARIS. Imprezę zakończył efektowny pokaz sztucznych ogni.

Zamojski Piknik Lotniczy Zamość-Mokre 2011 organizowany był w ramach projektu „Transfer Wiedzy – Promujemy Innowacje”, realizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Projekt „Transfer Wiedzy – Promujemy Innowacje” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Współorganizatorem imprezy był Aeroklub Ziemi Zamojskiej.

Dziękujemy firmom i instytucjom za pomoc w organizacji pikniku lotniczego:

- PGE Dystrybucja S.A. Oddział Zamość
- „Społem” PSS „Robotnik” w Zamościu
- Kresowe Bractwo Motocyklowe Biały Kruk
- Motocykliści biorący udział w paradzie motocyklowej
- Fanklub Biało-Czerwone Iskry
- Panas Transport
- Międzynarodowy i Krajowy Przewóz Osób ALLSTAR
- 2Gt Classic
- Automobilklub Zamojski
- Medyczne Studium Zawodowe w Zamościu
- Zamojskie Stowarzyszenie Miłośników Astronomii
- Studio Tańca M2 z Zamościa i Omega z Werbkowic

Organizatorzy

Źródło: PWSZ
comments powered by Disqus