Zakończenie sezonu paralotniowego na Mazurach

Paralotnia - lot na Mazurach (fot. Stowarzyszenie Mazury Paralotnie/FB)

Stowarzyszenie Mazury Paralotnie zaprasza serdecznie wszystkich motoparalotniarzy i swobodnie latających oraz widownię z całej Polski na oficjalne zakończenie sezonu paralotniowego na Mazurach. Impreza odbędzie się w terminie 5-6 październik 2019 roku, w Rostkach koło Pisza.

Dla swobodnie latających zaplanowano możliwość polatania za wyciągarką stacjonarną w ciągu dnia, a zmotoryzowani skorzystają z przelotu malowniczą trasą nad Jezioro Śniardwy.

Dla chętnych pasjonatów  paralotniarstwa przygotowaliśmy możliwość potrenowania PG (swobodnie) i PPG (napęd plecakowy) lądowania na celność i strącenie pachołków (opcja dla chętnych) – zapowiadają organizatorzy.

Ponadto w ciągu dnia odbędą się wykłady odnośnie zakresu bezpieczeństwa w lataniu, wykład dotyczący certyfikacji i dopuszczeń sprzętu do lotów  oraz odbędzie się prezentacja produktów przeznaczonych dla środowiska paralotniowego.

W planach jest spływ kajakowy rzeką Pisa i odwiedzenie lokalnych Muzeum w Powiecie Piskim. – Jeżeli pogoda dopisze to będziemy latać od rana do wieczora (sobota-niedziela). W sobotni wieczór zaplanowane będzie Mazurskie ognisko – dodają organizatorzy.

Koszt uczestnictwa motoparalotniarzy wynosi 100 zł i organizator w tej kwocie gwarantuje:
•  zwózkę paralotniarzy przy awaryjnym lądowaniu,
•  poczęstunek na ognisku (kiełbasa, karkówka, chleb, dipy, opał do ogniska),
•  pamiątka z imprezy,
•  dyplom pamiątkowy uczestnictwa i identyfikator,
•  przydział paliwowy 5 litrów,
•  zabezpieczenie medyczne i ppż,
•  spływ kajakowy,
•  bezpłatny wstęp do płatnych Muzeum.

Motoparalotniarz przed lataniem obowiązkowo musi wypełnić formularz zgłoszeniowy (rejestracja w biurze pikniku na lądowisku) i koniecznie zapoznać się z regulaminem uczestnictwa (podpisać dokument). Ponadto musi posiadać ze sobą: świadectwo kwalifikacji, dokument OC, dokument poświadczający dopuszczenie napędu-trajki do lotów, kask, sprawne radio i kartę spadochronu oraz kartę paralotni z aktualnym przeglądem.

Informacje dla swobodnie latających:
Koszt jednego holu wynosi 25pln, w karnecie oczywiście taniej. Klubowicze Stowarzyszenia Mazury Paralotnie z opłaconymi składkami członkowskimi holują się bezpłatnie, po okazaniu karty członkowskiej.
Ponadto każdy pilot chcący holować się w terminie w/w, uprzednio na miejscu musi uiścić jednorazową darowiznę w kwocie 20 pln na konto stowarzyszenia. W tytule wpłaty trzeba napisać: "darowizna na cele statutowe stowarzyszenia Mazury Paralotnie". I dopiero wtedy będzie można korzystać z atrakcji dla swobodniaków. Nr konta na stronie www.mazuryparalotnie.pl/kontakt/
 
Pilot obowiązkowo na miejscu musi przejść przeszkolenie dotyczące bezpieczeństwa, zapoznać się z regulaminem uczestnictwa i wypełnić formularz zgłoszeniowy u organizatora atrakcji.

Paralotniarz korzystający z holi musi posiadać ze sobą; świadetwo kwalifikacji i zaświadczenie o uprawnieniach H, dokument poświadczający ubezpieczenie OC, kartę  paralotni z aktualnym przeglądem,  kartę spadochronu (dokument poświadczający resurs zapasu), kask, radio i swój wyczep.

Możliwość wynajmu sprzętu do latania na miejscu i osoby zainteresowane przybyciem do nas, muszą na własne rękę szukać dla siebie bazy noclegowej. Organizator nie zapewnia uczestnikom bazy noclegowej. Szczegółowy papierowy harmonogram pikniku będzie rozdawany w trakcie rejestracji pilota – informują organizatorzy.

Osoby postronne nie związane ze sportem paralotniowym, a chcące w trakcie imprezy ujrzeć piękne malownicze pejzaże raju Mazurskiego, będą mogły przez dwa dni eventu korzystać z lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako pasażer.

Stowarzyszenie prosi o uprzednie zapisy na loty holowane oraz na loty widokowe motoparalotnią jako pasażer, pod nr tel. stowarzyszenia +48 788 542 478 lub email mazuryparalotnie@vp.pl

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w celebrowaniu oficjalnego zakończenia sezonu paralotniowego na Mazurach i ujrzenia przecudownej Mazurskiej złotej jesieni z powietrza.

Bądź na bieżąco z informacjami o imprezie i śledź utworzone wydarzenie na Fan Page Facebook Mazury Paralotnie. Więcej informacji również na stronie wydarzenia.

Źródło: Stowarzyszenie Mazury Paralotnie
comments powered by Disqus