Przejdź do treści
Uczestnicy Motoparalotniowych Mistrzostw Polski (fot. Paramotor Team Poland)
Źródło artykułu

XXIV Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski w Suwałkach

Motoparalotniowa Kadra Narodowa Aeroklubu Polskiego zapraszam na XXIV Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski, które w tym roku odbędą się w dniach 30.05- 05.06.2022 r. na lotnisku w Suwałkach.

Jak co roku rozgrywane będą różnego rodzaju konkurencje nawigacyjne, ekonomiczne oraz sprawnościowe i wyłaniani będą mistrzowie w 3 klasach. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy posiadać Świadectwo Kwalifikacji, Licencję sportową FAI, aktualne badania sportowe oraz opłacone wpisowe które wynosi: klasy PF1, PL1 – 200zł, PL2 – 300zł.

Aby zarejestrować się na zawody wystarczy przesłać maila jednocześnie na 2 adresy : a.paska@aeroklubpolski.pl oraz voyoo@wp.pl podając imię i nazwisko – klasę w której pilot chce wystartować, nr świadectwa kwalifikacji, nr licencji sportowej oraz zdjęcia swoich badań i potwierdzenia opłaty wpisowego.

Każdy zawodnik podczas zawodów musi korzystać z rejestratora AMOD. Organizatorzy wiedzą, że nie każdy takowe posiada ale uspokajają, iż trener zawsze ma mały zapas amodów i na pewno pożyczy. Trzeba tylko zaznaczyć przy rejestracji "nie posiadam AMODa".

Każdy startujący musi mieć ze sobą także aktualne badania sportowe. Organizatorzy podkreślają, że nie muszą być to badania lotnicze – grupy III (ale oczywiście mogą). Wystarczą badania sportowe wystawiane przez lekarza sportowego.

W ubiegłym roku w Krośnie na imprezę przybyło wielu pilotów "nowicjuszy". Pierwszy raz byli na tego typu zawodach, a dwóch z nich poradziło sobie na tyle dobrze, że dostali powołania do składu Kadry na rok 2022.

Więcej informacji organizacyjnych na stronie Paramotor Team Poland - Reprezentacja Polski w Motoparalotniarstwie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony