XVIII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2017 w Łomży

Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY (fot. Sky-life)

Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY w Łomży w dniach 8-10 września osiągną pełnoletność. Zawody cieszące się dużym zainteresowaniem i popularnością wśród pilotów mikrolotowych z roku na rok gromadzą coraz liczniejszą ilość skrzydeł i lotniczych atrakcji. Co w tym roku zobaczymy w Łomży?

W tym roku należy przygotować się na wspaniałe podniebne widowisko. Nasi przyjaciele motoparalotniarze i mikrolociarze na tegorocznych Mistrzostwach Europy zdobyli naręcze medali. Jest mi niezmiernie miło, że ponownie na łomżyńskim niebie będziemy gościć asów przestworzy. Już zapowiedzieli się Wojtek Bógdał motoparalotniowy złoty medalista Olimpiady The World Games 2017 i Mistrz Europy, Alek Dernbach, wiatrakowcowy Mistrz Europy i złota kadra PPG pod przewodnictwem trenera  Adama Paski – mówi Władysław Tocki, redaktor naczelny tygodnika „Kontakty”, organizator XVIII Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego KONTAKTY 2017, które w tym roku odbędą się w dniach 8-10 września 2017 r.

Oprócz mistrzowskiej kadry mikrolotowej i motoparalotniowej swój udział zgłosili motoparalotniarze, samolociarze i motolotniarze z Chełma, Suwałk, Ełku, Rzeszowa, Gdyni, Koszalina, Grudziądza, Warszawy, Krakowa, Radomia, Białegostoku i Garwolina.

Co roku do Łomży zlatują piloci z całej Polski. Od lat gościmy również pilotów z Czech, Rudolfa Zielińskiego oraz Litwy, Stanisława Pietruskiewiciusa. W tym roku  udział zapowiedzieli piloci motolotniowi z Białorusi. Łomżyńskie zawody stają się coraz bardziej międzynarodowe – cieszy się Dominika Tocka, Dyrektor Biura Mistrzostw.

Mistrzostwa, które odbędą się na lądowisku nad Narwią między mostami (w dniach 8-10 września) rozegrane zostaną w  trzech klasach: motolotni i samolotów ultralekkich (ulm), w klasie wiatrakowców oraz klasie paralotni z napędem (PPG/PPGG). Piloci motolotni, ulm i wiatrakowców zmierzą się w przelocie przez bramkę i celności lądowania. Pilotom motoparalotni trener Kadry Adam Paska przygotował slalom na pylonach, celność lądowania i nawigację.

W tym roku, podczas Mistrzostw Podlaskiego rozegrana zostanie ostatnia edycja tegorocznej Polskiej Ligi MotoParalotniowej oraz MotoParalotniowego Pucharu Polski. Na oba wydarzenia wciąż można się rejestrować za pośrednictwem strony Polskiego Stowarzyszenia Paralotniowego www.psp.org.pl/sport/liga-motoparalotniowa/lity-plmp/plmp3/

Mistrzostwa w Łomży to dla pilotów nie tylko podniebne zmagania. Organizatorzy co roku przygotowują dla nich ciekawe antrakty lotniczej rywalizacji. I tym razem nie będzie inaczej! W tym roku piloci do wyboru będą mieli: gokarty, milsim (militarna symulacja), strzelnicę myśliwską, pokoje zagadek (escape room).

Organizatorzy przypominają, że piloci muszą posiadać:
     • aktualne ubezpieczenie (zgodnie z aktualnymi przepisami),
     • świadectwo kwalifikacji,
     • aktualny przegląd sprzętu (dotyczy motolotni, ulm i wiatrakowców).

Regulamin XVIII Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego KONTAKTY 2017

Za wpisowe 200 zł (w tym VAT) od osoby organizatorzy zapewniają:

  • Dwa noclegi, dwa śniadania, dwie kolacje i dwa obiady.
  • Paliwo startującym w Mistrzostwach (dotyczy motolotni, samolotów ultralekkich i wiatrakowców) w ilości niezbędnej do rozegrania konkurencji oraz dodatkowe paliwo odbywającym loty widokowe ze wskazanymi przez Organizatora kandydatami na pilotów (motolotnie, samoloty ultralekkie i wiatrakowce).
  • Medale i puchary (1 – 3 miejsce w odrębnych klasyfikacjach: motolotnie/ulm. wiatrakowce, PPG/PPGG) oraz upominki okolicznościowe dla wszystkich.
  • Fantastyczną zabawę i niezapomnianą atmosferę.

Zapraszamy do uczestnictwa w Mikrolotowych Mistrzostwach Podlaskiego KONTAKTY w Łomży w dniach 8-10.09.2017 r.

A tymczasem zapraszamy do przeczytania relacji z ubiegłorocznych XVII Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego „Kontakty” 2016 (LINK).

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Tygodnik "Kontakty"
comments powered by Disqus