XV Rotariańska Majówka Lotnicza

XV Rotariańska Majówka Lotnicza (fot. Rotary Club Olsztyn)

Tradycyjnie w miesiącu maju Stowarzyszenie Rotary Club Olsztyn wspólnie z Aeroklubem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie organizują już XV Rotariańską Majówkę Lotniczą, która odbędzie się 12.05.2019 r. w godzinach 10:00-19:00.

Rotariańska Majówka Lotnicza to lotniczy piknik, przepełniony atrakcjami dla całych rodzin. Sprzęt latający, prezentacje służb, koncerty i animacje dla najmłodszych oraz akcja charytatywna mająca służyć pozyskaniu środków na stypendia dla uzdolnionej młodzieży przyznawane każdego roku przez Rotary Club Olsztyn.

Ja wiadomo "Majówka" to atrakcje lotnicze – gratka dla miłośników lotnictwa. Co ciekawego czekać będzie na nich podczas XV Rotariańskiej Majówki Lotniczej?
– loty zapoznawcze 3 miejscowym samolotem Cesna 172S;
– loty zapoznawcze szybowcem Puchacz za samolotem i z wyciągarki;
– loty zapoznawcze motoszybowcem Falke;
– strefa modeli latających: samoloty, śmigłowce, drony;
– pokazy statyczne statków powietrznych: Antonow AN-2, małe samoloty AWM Cesna 172S, Diamond DA-20, Jak 11, PZL-104, Virus, Savanah, Topaz, Dynamic, EOL oraz szybowce: Puchacz, Bocian, Pirat i Junior.

Na gości Rotariańskiej Majówki Lotniczej czekać będą dodatkowo: stoisko informacyjne Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego oraz muzeum Dywizjonu 303.

Na scenie Na scenie „Majówki” nie zabraknie występów zespołów artystycznych.

Brać lotniczą, organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w Majówce. Nie przewiduje się wyłączenia z działalności lotniczej pasów startowych lotniska EPOD. Zainteresowanych przylotem, organizatorzy proszą o zapoznanie się z NOTAM dla EPOD na dzień 12.05.2019 r.

Raz jeszcze Aeroklub Warmińsko-Mazurski serdecznie zaprasza w imieniu własnym oraz Stowarzyszenia Rotary Club Olsztyn.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Rotary Club Olsztyn
comments powered by Disqus