Przejdź do treści
Źródło artykułu

XV Jurajskie Zawody Samolotowe ANR im. Piotra Sikorskiego

Aeroklub Częstochowski wraz z firmą Unimot S.A. zaprasza na XV Jurajskie Zawody samolotowe im. Piotra Sikorskiego.

Od kilku lat impreza poświęcona jest pamięci Piotra Sikorskiego, pilota Aeroklubu Częstochowskiego, który w 2007 roku wraz z rodziną i przyjaciółmi zginął w wypadku samolotowym w Bieszczadach.

W tym roku rywalizacja na lotnisku Rudniki zaplanowana jest w dniach od 28 września do 2 października 2022 r.

Zawody będą rozgrywane w załogach jedno– lub dwuosobowych. W ramach zawodów przewiduje się rozegranie czterech konkurencji ANR (po dwie jednego dnia) w oparciu o regulamin zawodów ANR (Rules and Regulations AIR NAVIGATION RACE oraz regulamin lądowań (Rules and Regulations GAC Landing).

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie przez pilota-dowódcę ważnej licencji pilota samolotowego lub odpowiednio ważnego Świadectwo Kwalifikacji (dotyczy ULM); ważnych kwalifikacji do wykonywania lotów na danym wariancie statku powietrznego; ważnych badań lotniczo-lekarskich; aktualnych KWT i KTP. Ponadto pilot-dowódca oraz nawigator muszą posiadać ważną licencję sportową FAI w sporcie samolotowym. Każda załoga powinna posiadać na pokładzie samolotu smartphone z aplikacją Air Sports Livetracking oraz loger Renkforce.

Opłata startowa wynosi 350 zł/załoga. W ramach opłaty każda załoga otrzyma: mapy na konkurencje, zadania ANR, dwie trasy ANR treningowe, cztery trasy ANR zawodnicze. Wpływy z opłat służą również do pokrycia kosztów organizatora (koszt przygotowania tras, videofilmowania, materiałów biurowych, nagród oraz jurajskiej biesiady, itp.)

Na lotnisku istnieje możliwość zakupu paliwa Avgas 100LL, a także wynajęcia samolotu od organizatora.

Organizator we współpracy z firmą Unimot zapewnia atrakcyjne nagrody w następujących kategoriach: dla zwycięzców (trzy pierwsze miejsce) w klasyfikacji ogólnej; dla najlepszej załogi rodzinnej z wyłączeniem zwycięskich załóg (pierwsze trzy miejsca) w klasyfikacji ogólnej; dla najlepszej załogi amatorskiej (klasyfikacja obejmuje załogi w skład których wchodzą osoby, które nigdy nie były klasyfikowane w Pucharze Polski oraz nie były członkami SNKN seniorów); dla najmłodszej załogi (załoga o najmniejszej sumie lat obydwu jej członków).

Piloci zainteresowani udziałem w JZS ANR powinni przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy w terminie nie później niż do 25 września 2022 r. do godz. 15:00, na adres e-mail:  biuro@aeroklub.czest.pl

Formularz zgłoszeniowy

Więcej informacji w Piśmie organizacyjnym oraz na stronie www.aeroklub-czestochowa.org.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony