XIV Rotariańska Majówka Lotnicza

XIV Rotariańska Majówka Lotnicza

Tradycyjnie w miesiącu maju Stowarzyszenie Rotary Club Olsztyn wspólnie z Aeroklubem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie organizują już XIV Rotariańską Majówkę Lotniczą, która odbędzie się 20.05.2018 r. w godzinach 10:00-18:00.

Impreza o charakterze rodzinnego pikniku rekreacyjnego organizowana jest z myślą o mieszkańcach Olsztyna i regionu. Na scenie „majówki” wystąpią zespoły artystyczne z naszego regionu, strażacy dadzą pokaz swojej profesjonalnej sprawności, a policjanci z olsztyńskiego garnizonu zorganizują pokaz sprzętu i działań. Wytwórcy rękodzielnicy zaprezentują swoje wyroby, a specjaliści od kuchni popiszą się swoimi dziełami kulinarnymi.

Majówka to także atrakcje lotnicze, wystawy samolotów, pokazy modeli latających – gratka dla miłośników lotnictwa.

Rotariańska Majówka Lotnicza to przede wszystkim akcja charytatywna mająca służyć pozyskaniu środków na statutową działalność klubu Rotary Olsztyn. W tym roku całkowity dochód zostanie przekazany na Fundusz Stypendialny, którego celem jest wspieranie najzdolniejszej (często potrzebującej) młodzieży z tego regionu. Rokrocznie imprezę odwiedza kilka tysięcy mieszkańców i wydarzenie to już na stałe wpisało się w kalendarz imprez rekreacyjnych w mieście.

Brać lotniczą, organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w Majówce. Nie przewiduje się wyłączenia z działalności lotniczej pasów startowych lotniska EPOD. Zainteresowanych przylotem, organizatorzy proszą o zapoznanie się z NOTAM dla EPOD na dzień 20.05.2018 r.

Raz jeszcze Aeroklub Warmińsko-Mazurski serdecznie zaprasza w imieniu własnym oraz Stowarzyszenia Rotary Club Olsztyn.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Rotary Club Olsztyn
comments powered by Disqus