Przejdź do treści
Źródło artykułu

XIII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2012

Tegoroczne, XIII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2012, których współorganizatorem jest prezydent Łomży, już za dwa tygodnie! Jak co roku, w Łomży nie zabraknie podniebnych zmagań. 

MMP KONTAKTY od lat cieszą się dużym zainteresowaniem i popularnością wśród pilotów mikrolotowych, jednak tegoroczne Mistrzostwa mogą okazać się rekordowe pod względem ilości statków powietrznych odwiedzających Łomżę. Już zapowiedziało się 22 motolotnie i samoloty ultralekkich oraz 2 wiatrakowce z całej Polski oraz goście z Czech i Litwy. Nie zabraknie również pilotów PPG i PPGG. Oprócz mistrzowskiej kadry PPG - srebrnych medalistów Mistrzów Świata z Hiszpanii pod przewodnictwem trenera Adama Paski - w Łomży zobaczymy tradycyjnie paralotniarzy z Chełma, Suwałk, Rzeszowa, Gdyni, Warszawy, Krakowa, Radomia, Białegostoku i, jak zwykle, jeszcze nie wiadomo skąd. Zgłoszenia potwierdzające udział pilotów z całej Polski wciąż napływają, a do zawodów zostało dwa tygodnie!

Podczas tegorocznych Mistrzostw, które odbędą się na lądowisku miejskim przy Grobli Jednaczewskiej w Łomży (N: 53°11'37,96”, E: 22°02'48,98”), rozegrane zostaną konkurencje w dwóch klasach: motolotnie i samoloty ultralekkie oraz PPG/PPGG. Dla motolotniarzy i samolociarzy przygotowane zostaną: bramka, celność lądowania oraz rzut markerem. Natomiast motoparalotniarzom trener Kadry Adam Paska wyłoży szybko-wolno, slalom na pylonach oraz celność lądowania, a jeśli czas i pogoda pozwoli PPG-anci rozegrają więcej konkurencji.

- Co roku staramy się zapewnić atrakcje zarówno licznej publiczności, która odwiedza nasze Mistrzostwa, jak i naszym przyjaciołom pilotom. Obiecuję, że i tym razem nie zawiedziemy – zapowiada Władysław Tocki, organizator XIII Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego KONTAKTY 2012.

Piloci po podniebnych zmaganiach będą mogli skorzystać z rozrywek przygotowanych specjalnie dla nich! Do wyboru będzie strzelanie z broni w Strzelnicy Forty, wycieczka do Muzeum Przyrody w Drozdowie oraz penetracja carskich Fortów z XIX w.
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony