Wystartuj w konkursie i poznaj wrocławskie lotnisko od kulis

Konkurs Portu Lotniczego Wrocław (fot. Port Lotniczy Wrocław)

Nowoczesny terminal Portu Lotniczego Wrocław ma już 7 lat. Z tej okazji lotnisko ogłasza konkurs, w którym nagrodą jest wyjątkowa wycieczka. Już 18 marca zwycięzcy zajrzą do lotniskowej „kuchni", wejdą na płytę postojową i drogę startową, zobaczą, jak działają różne lotniskowe służby.

By wziąć udział w konkursie, wystarczy opisać wybrane, najlepsze wspomnienie związane z wrocławskim portem i umieścić je w komentarzu na lotniskowym fanpage'u.

Autorzy najciekawszych odpowiedzi otrzymają podwójne zaproszenia na niezwykłą wycieczkę po lotnisku. Uczestnicy zaczną zwiedzanie od strefy ogólnodostępnej, a później będzie jeszcze ciekawiej. To znakomita okazja, by zobaczyć osobiście i od kulis m.in., jak działają i jak są wyposażeni lotniskowi strażacy. A to nie wszystko: będzie też można wejść na płytę postojową, a nawet na drogę startową. – Konkurs organizujemy z okazji siódmej rocznicy otwarcia naszego terminalu, docenianego i lubianego przez pasażerów. Chcemy pokazać uczestnikom jak najwięcej, w tym miejsca, do których podróżni na co dzień nie zaglądają – mówi Przemysław Marcinkowski, dyrektor ds. infrastruktury w Porcie Lotniczym Wrocław, który wspólnie z Marcinem Ciupą, kierownikiem operacyjnym portu lotniczego, oprowadzi grupę.

Czas na przesyłanie lotniskowych wspomnień na konkurs jest do 14 marca. Regulamin Konkursu dostępny jest TUTAJ.

Terminal jak nowa epoka

Przypomnijmy, że terminal, powszechnie kojarzony dziś z wrocławskim lotniskiem, rozpoczął działalność 11 marca 2012 roku. Był pierwszym w Polsce obiektem tego typu oddanym do użytku przed Euro 2012. Przeszklona bryła o imponującej kubaturze i nowoczesnych, dogodnych dla pasażerów rozwiązaniach od początku zyskała uznanie. Już w roku otwarcia port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. W 2013 terminal zdobył nawet „budowlanego Oscara" – został uznany za najlepszy budynek użyteczności publicznej w prestiżowym konkursie „Platynowe Wiertło". Port czterokrotnie zdobył też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego lotniska regionalnego w Polsce.

Od chwili otwarcia terminalu lotnisko obsłużyło prawie 17 mln pasażerów - w 2018 roku (najlepszym w historii) ponad 3,3 mln. Imponująco wzbogaciła się również siatka połączeń. We Wrocławiu przybyło kilkadziesiąt kierunków, a w sezonie letnim 2019, który rozpocznie się pod koniec marca, rekord znowu zostanie pobity. Ponadto, współpracę z portem rozpoczęli też nowi przewoźnicy, w tym kolejne po Lufthansie i Swiss Airlines linie lotnicze o globalnym znaczeniu, jak Air France (w ubiegłym roku) czy KLM (już w maju otworzy połączenie do Amsterdamu). – Siedem lat temu, po oddaniu do użytku nowego terminalu, pod każdym względem otworzyła się dla naszego portu nowa epoka. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze, w którą zresztą sukcesywnie inwestujemy, mamy dziś coraz mocniejszą pozycję na mapie, a wrocławskie lotnisko stopniowo zyskuje ponadregionalne znaczenie – podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Port planuje już przebudowę obiektu (w pierwszym etapie w środku), co pozwoli obsługiwać ok. 5 mln pasażerów rocznie. Co istotne, projekt terminalu od początku przewidywał jego późniejszą, modułową rozbudowę, w trakcie której lotnisko będzie płynnie funkcjonowało. Docelowo, po rozbudowie, przepustowość wrocławskiego portu osiągnie ok. 10 mln pasażerów rocznie.

Źródło: Port Lotniczy Wrocław
comments powered by Disqus