Wspomnienie Hieronima Jakubowskiego. Znana jest data ceremonii pogrzebowej.

Hieronim Jakubowski

W piątek 15 czerwca br., w wieku 72 lat odszedł od nas Hieronim Jakubowski, informator FIS Warszawa i Olsztyn, a wcześniej, wieloletni kontroler ruchu lotniczego warszawskiego zbliżania. Mówić o nim tylko przez pryzmat odpowiedzialnych zawodów jakie wykonywał, to jak nie powiedzieć nic.

„Hipo" (alias „Harmoniusz") był przede wszystkim osobowością, unikatem, który, gdzie się pojawił, wnosił dobry nastrój, absurdalne poczucie humoru i miłość do muzyki. Do legendy przeszły jego powiedzonka i gra na łyżkach. Zapewne piloci latający z Nim na łączności pamiętają „Ściskam czule w pasie", czy „QNH dziesięć, trzynaście – razem dwadzieścia trzy".

Nabożeństwo żałobne, odbędzie się 25 czerwca 2018r. o godzinie 10:15 w Kaplicy św. Ignacego w Warszawie (ul. Wóycickiego 14A) po którym nastąpi wyprowadzenie na Cmentarz Komunalny Północny do grobu rodzinnego.Hieronim pokazywał nam jak czerpać radość z życia pełnymi garściami oraz jak nieść ją bardziej potrzebującym. Starał się pomagać słabszym i co ważne, nigdy nie robił wokół tego zachodu. Jego wielką pasją była fotografia. Aparat miał zawsze przy sobie. Nie ma drugiej osoby w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej posiadającej porównywalne archiwum fotograficzne życia firmy z ostatnich 40 lat.

Dla warszawskich informatorów i kontrolerów, Hieronim pozostawił naukę, aby mieć dystans do siebie samego i otaczających wydarzeń.

Hirku, dziś my ściskamy Cię czule w pasie!

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus