WSOSP: Rekrutacja na studia cywilne i kierunki lotnicze
W tym roku Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych – "Szkoła Orląt" przygotowała dla kandydatów na studia ofertę praktycznych kierunków studiów, w specjalnościach dostosowanych do potrzeb rynku pracy.
Wydział Lotnictwa proponuje dwa interesujące kierunki studiów:
- kierunek: LOTNICTWO I KOSMONAUTYKA
- 3,5-letnie (7 semestrów) studia inżynierskie I stopnia
w specjalnościach: pilotaż statków powietrznych, awionika, bezzałogowe statki powietrzne (wybór specjalności dokonywany jest po III semestrze studiów)
- 1,5-roczne (3 semestry) studia magisterskie II stopnia
w specjalnościach: eksploatacja statków powietrznych (wybór specjalności dokonywany jest po rozpoczęciu studiów)
Sylwetka absolwenta
Absolwenci przygotowani są do wykonywania zadań inżynierskich w nowoczesnych zakładach przemysłu lotniczego oraz w zakładach eksploatujących statki powietrzne. Mają również umiejętności przenoszenia nowoczesnej technologii lotniczej do innych gałęzi przemysłu, a w szczególności do tych zakładów, które realizują zadania dla lotnictwa.
Wiedza w odniesieniu do wszystkich prowadzonych specjalności obejmuje nowoczesne technologie, środki informacyjne oraz wymagania międzynarodowych instytucji lotniczych (przepisy JAR FCL-1,2) określające kwalifikacje i zasady uzyskiwania licencji personelu lotniczego.
Absolwent wojskowy ma wiedzę i umiejętność w zakresie umożliwiającym bezpieczną i poprawną eksploatację statku powietrznego, uzbrojenia, systemów pokładowych i naziemnych oraz sprzętu technicznego. Ponadto zna budowę, przeznaczenie i ograniczenia eksploatacyjnych statków powietrznych, danych taktyczno-technicznych, uzbrojenie i sprzęt techniczny oraz sposoby wykorzystania i użytkowania eksploatowanego statku powietrznego, sprzętu i uzbrojenia. Absolwent – pilot, nawigator, kontroler ruchu lotniczego – zna przepisy łączności i potrafi prowadzić korespondencję radiową w sieciach powietrznych, również w języku angielskim.
- kierunek: NAWIGACJA
- 3,5-letnie (7 semestrów) studia inżynierskie I stopnia
w specjalnościach: eksploatacja infrastruktury nawigacyjnej portów lotniczych, zarządzanie ruchem lotniczym (wybór specjalności dokonywany jest po III semestrze studiów)
Sylwetka absolwenta
Absolwent kierunku Nawigacja otrzymuje tytuł inżyniera, zgodnie z ukończoną specjalnością kształcenia. Absolwent studiów I stopnia ma wykształcenie wyższe i kwalifikacje zawodowe do pełnienia funkcji w instytucjach związanych z transportem lotniczym oraz jego obsługą, zgodnie z ukończoną specjalnością kształcenia. Ma również przygotowanie teoretyczne do pracy w zespołach naukowych związanych z nawigacją lotniczą, lądową, morską oraz obsługą ruchu lotniczego. Absolwent studiów I stopnia w specjalności eksploatacja infrastruktury nawigacyjnej portów lotniczych ma dużą wiedzę z zakresu teoretycznych podstaw nawigacji i radionawigacji, budowy i funkcjonowania elementów infrastruktury naziemnej portów lotniczych oraz umiejętności z zakresu eksploatacji urządzeń i systemów radionawigacyjnych, zwłaszcza tych, które stanowią oprzyrządowanie lotnisk.
Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Komentarze