Wreszcie u siebie

Nowa siedziba Dowództwa 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej

Z końcem 2012 roku nową siedzibą Dowództwa 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej i 38 dywizjonu zabezpieczenia OP stają się po obiekty rozwiązanym w 1998 roku 32 pułku lotnictwa rozpoznania taktycznego w Bielicach pod Sochaczewem.

Ostatnio stacjonował tu tylko 37 dywizjon rakietowy OP.  Przed przeprowadzką dowództwa brygady i 38 dywizjonu budynki koszarowe przy nieużytkowanym lotnisku poddano gruntownemu remontowi. Teraz mieszczą się w nich sztab brygady, pododdziały 38 dzab OP i 37 dr OP. W odnowionym hangarze znalazło się miejsce dla zasadniczego uzbrojenia i sprzętu rakietowców. Duży teren byłego lotniska zapewni im doskonałe warunki szkoleniowe, poza tym żołnierze będą pracować w budynkach nowocześnie wyposażonych, o kolorystyce cieszącej oczy. Planowane są kolejne inwestycje w podsochaczewskie koszary, mające przystosować całość infrastruktury tego kompleksu do potrzeb brygady.

Por. Dariusz Kurowski, 3 WBROP

Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus

Komentarze

Anonim, jeżeli byłeś, aż tak przewidujący, jak piszesz, dlaczego nie reagowałeś, kiedy był na to czas??? Nie ulega wątpliwości, że kilka osób przez kilka lat brało konkretne pensje z naszych podatków za tzw. ,,prace koncepcyjne'' dotyczące lotniska Sochaczew - Bielice. Natomiast, kilkadziesiąt innych osób, w tym osób reprezentujących konkretne władze rządowe i samorządowe, co jakiś czas prezentowało nam w mediach i na stronach PL EPSO kolejne wizje i misje na temat tego lotniska. Niestety, nadal nie ma odpowiedzi, po co nam było jeść tę żabę, a właściwie tym razem kolejną ropuchę lotniskową.

Bye, bye cywilne lotnisko w Sochaczewie. To było do przewidzenia.