Wojtek Bógdał nominowany w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca

Wojtek Bógdał - lot na motoparalotni (Wojtek Bógdał/profil FB)

2 stycznia wystartował w Płocku plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca. Jes to już piętnasta edycja tej imprezy.

W tym roku Kapituła nominująca sportowców i trenerów miała bardzo trudne zadanie. Ostatecznie zdecydowano, że na 15-lecie Plebiscytu zaproponowanych zostanie 15 kandydatów do tytułu Najpopularniejszego Sportowca i 7 trenerów.

Wśród piętnastu nominowanych na Najpopularniejszego Sportowca znalazł się motoparalotniarz Wojtek Bógdał, który z motoparalotniarstwem jestem związany od trzeciego roku życia za sprawą swojego ojca Dariusza zajmującego się fotografią i filmem lotniczym. Dzisiaj jest to dla Wojtka nie tylko pasja, ale także zawód i sposób na życie. W lipcu 2017 roku, podczas Igrzysk Sportów Nieolimpijskich – The World Games rozgrywanych we Wrocławiu, w rywalizacji motoparalotniarzy zdobył pierwszy złoty medal dla Polski, a w sierpniu 2017 roku, w Czechach na 6. Motoparalotniowych Mistrzostwach Europy FAI, stanął na najwyższym stopniu podium, ale złoty medal przekazał rodzinie Mariusza Kozarzewskiego.

Aby oddać głos na Wojtka Bógdała w plebiscycie na na Najpopularniejszego Sportowca, należy wysłać SMS pod numer 71051 (koszt 1,23 zł z VAT), w treści wpisując TPS.1

Głosować można do 4.02.2018 r. do godz. 23:59. Głosowanie odbywa się również za pomocą kuponów, które drukowane będą w Tygodniku Płockim i Gazecie Wyborczej Płock. Rozstrzygnięcie plebiscytu i ogłoszenie wyników odbędzie się 10.02.2018 r. na Płockim Balu Mistrzów Sportu.

Organizatorami plebiscytu są: “Tygodnik Płocki”, “Gazeta Wyborcza Płock”, Radiomixx.pl oraz Urząd Miasta Płocka.

Organizatorzy pomyśleli też o czytelnikach biorących udział w plebiscytowym głosowaniu. Będą oni mieli szansę zdobyć jedną z nagród głosując na ulubionego sportowca lub trenera nominowanego w plebiscycie, a następnie przysłając maila na adres listy@plock.wyborcza.pl lub jola.marciniak@wp.pl z odpowiedzią na pytanie: Dlaczego kandydat, na którego głosowałem/am, powinien zostać Najpopularniejszym Sportowcem/Trenerem Roku 2017 w Płocku? Organizatorzy nagrodzą autorów najciekawszych odpowiedzi, które powinny mieć nie więcej niż 160 znaków.

Więcej informacji na stronach: www.tp.com.pl oraz www.plock.wyborcza.pl

Źródło: Tygodnik Płocki
comments powered by Disqus