Wojskowa CASA ponownie ratuje życie

CASA - akcja serce/ fot. Maciej Wolański - JETZONE.pl
Po raz drugi w tym miesiącu samolot CASA z krakowskiej 8. Bazy Lotnictwa Transportowego wystartował do lotu ratującego życie.

W sobotni poranek 26 marca br. wojskowy personel z Balic przybył wcześnie rano do jednostki, aby w krótkim czasie przygotować samolot i wszystkie niezbędne czynności do wykonania lotu w ramach Akcji Serce. Samolot z załogą w składzie: dowódca - kpt. Robert TUREK, 2-gi pilot - por. Piotr Urbaniak i technik pokładowy - chor. Rafał Pałka wystartował z Krakowa o 7.53 i udał się na Okęcie, gdzie wylądował o godz. 8.31. Na jego pokładzie znajdowali się lekarze i pielęgniarki Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Instytutu Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Szpitalu im. Jana Pawła II z Krakowa. Zespół ten, po pobraniu narządu od dawcy wystartował o godz. 12.26 z Okęcia w drogę powrotną CASĄ do Krakowa. Lądowanie na Balicach nastąpiło o godzinie 13.04, a oczekujący na terenie Wojskowego Portu Lotniczego transport przewiózł zespół transplantologów do Kliniki. Kolejny raz wspólny wysiłek lekarzy i lotników pomoże uratować komuś życie.

Lotnicy Sił Powietrznych od 26 lat wykonują zadania w ramach Akcji Serce. Przy lotach na większą odległość wojskowy samolot okazuje się bezcenny - jest szybszy i zawsze gotowy. To jedno z tych rodzajów zadań, które nasi piloci, mając świadomość ratowania życia drugiemu człowiekowi, wykonują najchętniej.
ppłk Robert Kupracz
Rzecznik Prasowy DSP
Źródło: Siły Powietrzne
comments powered by Disqus