W Świdwinie zostanie baza lotnicza

Tomasz Siemoniak

Nie zamykamy projektu Su-22, ale będziemy analizować,  jak przedłużyć eksploatację tych samolotów – zapowiedział Tomasz Siemoniak, szef resortu obrony, podczas wizyty w 21 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Ministrowi towarzyszył gen. broni Lech Majewski, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych.

Podczas wizyty  w Świdwinie Tomasz Siemoniak zapewnił, że jednostki takie jak 21 Baza Lotnictwa Taktycznego mogą być spokojne o swoje losy. – Jesteśmy zdeterminowani, aby w takich jednostkach utrzymać ludzi, wyszkolonych pilotów – mówił minister.

Tomasz Siemoniak rozmawiał z dowódcami jednostki m.in. o funkcjonowaniu garnizonu Świdwin. – W przyszłości będzie jedną z naszych najważniejszych baz lotniczych, ale także i jedną z ważnych baz sojuszniczych – zapowiedział.  – Inwestycje w Świdwinie umożliwią  przyjmowanie najnowocześniejszych samolotów sojuszniczych na lotnisku 21 Bazy.

Rozmawiano też o eksploatacji samolotów  Su-22. – W najbliższym czasie będziemy analizować przyszłość ich wykorzystania. Jak przedłużyć ich eksploatację – potwierdził Siemoniak.  – Rozważamy dwa warianty. Jeden zakłada przedłużenie eksploatacji samolotów o trzy lata, drugi o 10 lat. Decyzję podejmiemy do końca marca. (…)

Powyżej opublikowaliśmy fragment tekstu, artykuł w całości przeczytasz na portalu polska-zbrojna.pl

Źródło: polska-zbrojna.pl
comments powered by Disqus